Zamknij

Zatopili samolot, aby przyciągnąć turystów. Zaskakująca atrakcja dla nurków

Nina Czochara
06.09.2019 11:17
Zatopiony samolot
fot. Facebook/Araba Tourism

Ogromny samolot pasażerski został zatopiony w wodach Morza Czerwonego w Zatoce Akaba. Urzędnicy chcą w ten sposób ściągnąć turystów i promować rozwój życia morskiego w tym regionie. 

Samolot Lockheed L-1011 przez kilka lat znajdował się na płycie Portu lotniczego Al-Mafrak im. Króla Husajna w Jordanii. Maszyna została odkupiona przez Urząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Akaby (ASEZA). Dzięki temu samolot dołączył do innych podwodnych obiektów.

Samolot na dnie morza 

Zdaniem, Sharhabeela Madi, komisarza ds. turystyki i rozwoju gospodarczego, zatopiony statek może odciągnąć nurków od zagrożonych raf koralowych. - Co więcej kolejny taki obiekt wpływa na promocję Akaby - zaznaczył. 

Zatopiony w Zatoce Akaba samolot dołączył do podwodnej kolekcji, w której znajdują się też wojskowy samolot Hercules C-130 oraz 18 pojazdów wojskowych. Atrakcje są częścią muzeum wojskowego w Akabie.

Jak się okazuje, pozyskiwanie nowych obiektów rzeczywiście przyciąga turystów. Według urzędników w 2017 r. w rejonie Akaby nurkowało ok. 6 tys. osób. W 2018 r. było ich już 22 tysiące.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: News Hub, polastnews.pl

___

RadioZET.pl/NC