Zamknij

Zdjęcie zielonego światła nad wulkanem w Indonezji obiegło sieć. Eksperci twierdzą, że to meteoryt

08.06.2021 13:44
Wulkan Merapi
fot. Shutterstock

Indonezyjskiemu fotografowi udało się w ostatnich dniach dokonać czegoś niemal niemożliwego. Uchwycił on bowiem na zdjęciu meteor przelatujący nad wulkanem. Kosmiczny obiekt na fotografii wygląda jak zielone światło wylatujące z krateru. Sami zobaczcie.

Gunarto Song spędził ostatnie tygodnie fotografując Mount Merapi - najbardziej aktywny wulkan w Indonezji, który regularnie wybucha od 1548 roku. 27 maja udało mu się uchwycić za pomocą obiektywu błysk zielonego światła, który rozświetlił niebo nad stożkiem.

Mężczyzna zamieścił niezwykłe zdjęcie w sieci. Praca błyskawicznie rozeszła się po internecie i wywołała zachwyt wśród obserwatorów artysty. Gunarto w podpisie fotki zasugerował, że nad Merapi mógł przelecieć meteor. Okazuje się, że miał rację.

Zdjęcie zielonego światła nad wulkanem w Indonezji obiegło sieć. Eksperci twierdzą, że to meteoryt

W ostatnich dniach indonezyjskiemu fotografowi udało się uchwycić nad wulkanem Merapi przelatujący meteor. Mężczyzna w rozmowie z zagranicznymi mediami przyznał, że od kilku dni zajmował się robieniem zdjęć aktywnemu stożkowi. Pewnego dnia zobaczył na niebie bardzo jasny błysk, który wyglądał, jakby spadł z nieba do krateru.

Zjawisko udało się uchwycić na jednej z fotografii. Występuje ono tutaj pod postacią zielonej smugi, która wygląda jak laser. Specjaliści nie mają wątpliwości, że fotografowi udało się zrobić zdjęcie meteorowi przelatującemu nad Merapi. Zielony kolor światła, jakie emitował, związany jest prawdopodobnie z dużym poziomem magnezu w kosmicznym obiekcie.

Co ciekawe, między 19 kwietnia a 28 maja w tym regionie zarejestrowano deszcz meteorów. Nic więc dziwnego, że jeden z nich udało się sfotografować wprost nad indonezyjską górą.

Przypominamy, że Merapi, który leży w środkowej części wyspy Jawa, to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Wybucha regularnie od 1548 roku. Ostatnia erupcja miała miejsce 27 marca 2021 roku, a wcześniej w tym samym miesiącu stożek budził się do życia aż 2 razy.

Źródło: Daily Mail