Zamknij

Zima pełna słońca, czyli wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Redakcja
07.11.2017 13:19
Las Teresitas to najpiękniejsza plaża na Teneryfie.
fot. Pixabay

Plaża, palmy, ocean i słońce. Kto z nas nie marzy o takiej zimie? Wyspy Kanaryjskie cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Nie ma się czemu dziwić. Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote i Gran Canaria to miejsca naprawdę wyjątkowe. Każda z wysp oferuje odmienne krajobrazy, atrakcje i smaki. Każda jest prawdziwym cudem natury.

Teneryfa – perła wśród wysp

Na Teneryfie krajobraz zmienia się niczym w kalejdoskopie. Wulkaniczne plaże i plantacje bananów na północy, imponujący masyw wulkanu Teide w centralnej części oraz wyjątkowa sceneria z plażami na południu – wszystko na jednej wyspie. Teneryfa słynie z pięknego wybrzeża. Znajdziecie tu urokliwe zatoczki oraz długie plaże, głównie wulkaniczne, z czarnym piaskiem. Perełką wśród plaż jest Las Teresitas sztucznie usypana z saharyjskiego piasku i najchętniej odwiedzana przez turystów.

Teneryfa - Park Narodowy Teide
fot. Pixabay

Wielbiciele aktywnego wypoczynku powinni koniecznie wybrać się na trekking po imponującym wąwozie Masca lub na wyprawę w góry Teno. Zimą, kiedy turystów jest mniej, a upały nie doskwierają, warto poświęcić czas na zwiedzanie. Santa Cruz de Tenerife, stolica wyspy, Puerto de La Cruz położone na wysokim klifie czy La Orotava z uliczkami przypominającymi muzeum architektoniczne to obowiązkowe punkty. Nie można pominąć też Parku Narodowego Teide widniejącego na Liście Dziedzictwa UNESCO.

Zobacz także

Fuerteventura, czyli wyspa-plaża

Fuerteventura to prawdziwe królestwo dla miłośników plażowania. Na całej długości wybrzeża znajdziecie niemal 150 km długich, wspaniałych plaż, z których aż 8 zostało wyróżnionych Błękitną Flagą. Najpiękniejsza z nich to Jandia Playa, czyli 20-kilometrowa, ze złocistym piaskiem. Duże wrażenie robią również plaże w Corralejo – szerokie, piaszczyste, z wydmami tworzącymi wyjątkowy krajobraz.

fuerteventura
fot. Pixabay

Fuerteventura, za sprawą mocno wiejących wiatrów, określana jest też mianem „mekki surfingu”. To właśnie tutaj można skorzystać z usług największej szkoły wind- i kitesurfingu na świecie. Świetnie odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i zaawansowani surferzy.

Lanzarote – wyspa wulkanów  i dzieło sztuki

Lanzarote to ciągnące się w nieskończoność plaże i ponad 300 wulkanicznych stożków tworzących księżycową scenerię. Największą atrakcją jest Park Narodowy Timanfaya z imponującymi, zmieniającymi kolor Górami Ognistymi (są rude, zielone, a nawet niebieskie!). Niesamowity krajobraz jest efektem jednej z największych w historii erupcji kraterów, która miała miejsce ponad 300 lat temu.

Lanzarote
fot. Pixabay

Wyspa jest też prawdziwym dziełem sztuki wykreowanym przez słynnego architekta Cesara Manrique’a. Artysta w niepowtarzalny sposób wtopił architekturę i sztukę w miejscową naturę. Warto zobaczyć grota Jameos del Agua oraz Ogród Kaktusów, gromadzący ponad 1400 gatunków kaktusów.

Zobacz także

Gran Canaria – słoneczny minikontynent

Gran Canaria skupia w sobie bogactwo przyrody z całego świata. Wyspę otacza prawie 160 urokliwych plaż z malowniczymi zatokami. Najbardziej popularna jest Playa de Amadores ze złocistym piaskiem. Warto odwiedzić też Puerto Rico – jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w całej Hiszpanii. 

Gran Canaria
fot. Pixabay

Jednak prawdziwym rajem dla kochających gorące piaski są wydmy Maspalomas. Największe z nich osiągają nawet 20 m wysokości. Wielbiciele zwiedzania powinni zobaczyć stolicę Gran Canarii, Las Palmas. Miasto leży bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim, co gwarantuje niepowtarzalne widoki.

___

RadioZET.pl/NC