Zamknij

Zjeżdżalnia wodna z wirtualną rzeczywistością? To pierwsza taka atrakcja na świecie

Nina Czochara
05.11.2019 14:20
Therme Galaxy Erding w Niemczech
fot. YouTube/screen

Ci, którzy uwielbiają wodne atrakcje, a jednocześnie znudziły im się klasyczne zjeżdżalnie, powinni koniecznie odwiedzić to miejsce. Niemiecki park Therme Galaxy Erding oferuje VRSlide, czyli zjazd w wirtualnej rzeczywistości. To pierwsza tego typu atrakcja na świecie. 

W Therme Galaxy Erding w Niemczech wykorzystano okulary VR podczas zabawy na zjeżdżalni. To doskonały przykład tego, jaki potencjał drzemie w wirtualnej rzeczywistości.

VRSlide: zjazd w wirtualnej rzeczywistości

To jedyna w swoim rodzaju atrakcja. Zanim usiądziemy na stracie wodnej zjeżdżalni, otrzymamy okulary VR, które przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości. To idealna opcja dla tych, którym znudziły się już tradycyjne atrakcje. Zjeżdżając, będzie można m.in. "przenieść się do kosmosu" lub odkryć piękno "tropikalnej dżungli". 

Jak tłumaczyli pomysłodawcy tego projektu: "Połączenie magii wirtualnej rzeczywistości z dreszczykiem zjeżdżalni wodnych odblokowuje zupełnie nowy wymiar zabawy. Połączenie niesamowitych wrażeń wizualnych z elementami sensorycznymi to najnowocześniejsza sztuka, która zapewnia naprawdę niezapomniane wrażenia, w które musisz uwierzyć w danej chwili". 

ZOBACZ TAKŻE:

• Parki wodne w Europie. Ranking 8 najlepszych aquaparków

• Powstaje podwodny park rozrywki dla nurków. Otwarcie jeszcze w tym roku

Źródło: tanie-loty.pl

___

RadioZET.pl/NC