Zamknij

Zmarła stewardessa izraelskich linii lotniczych. Zaraziła się wirusem odry

Nina Czochara
14.08.2019 12:26
El Al
fot. Shutterstock

Stewardessa, która źle poczuła się podczas lotu z Nowego Jorku do Izraela, zmarła - podaje BBC. 43-letnia kobieta po wylądowaniu samolotu trafiła do szpitala z objawami odry i przez kilka miesięcy przebywała w śpiączce. Niestety nie udało się jej uratować. 

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu izraelskiej linii El Al pod koniec kwietnia bieżącego roku. W czasie lotu do Izraela jedna ze stewardess źle się poczuła. Po wylądowaniu okazało się, że kobieta ma objawy odry - nie wiadomo jednak, gdzie się zaraziła. Pasażerom lotu z Nowego Jorku do Tel Awiwu kazano natomiast obserwować swój stan zdrowia. Linie wydały komunikat, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów podróżni powinni natychmiast zgłosić się do lekarza. 

Nie żyje stewardessa izraelskiej linii

Jak podaje BBC, 43-latka doznała uszkodzenia mózgu z powodu powikłań związanych z wirusem odry i zapadła w śpiączkę. Po niemal czterech miesiącach hospitalizacji kobieta zmarła w szpitalu. Izraelska linia lotnicza El Al wydała oficjalne oświadczenie, w którym potwierdziła śmierć 43-letniej stewardessy. 

Ostatnimi ofiarami śmiertelnymi odry w Izraelu byli pod koniec ubiegłego roku 18-miesięczne dziecko i 82-letnia kobieta pochodząca z Jerozolimy. Odra jest wysoce zaraźliwą infekcją układu oddechowego wywoływaną przez wirusa. Jest to zakaźna choroba, która może rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z osobą zarażoną. Wśród objawów tej choroby (które pojawiają się od 7 do 10 dni po zakażeniu wirusem) należy wymienić m.in. suchy kaszel, przekrwione oczy, wrażliwość na światło i czerwoną wysypkę. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Poważny wypadek na lotnisku. Stewardessa wypadła z samolotu

• Pijana stewardessa na pokładzie. Interweniowali pasażerowie samolotu

Źródło: BBC

___

RadioZET.pl/NC