Zamknij

Zmiana dla podróżujących do Dominikany. Karta turystyczna w cenie podróży

Redakcja
26.01.2018 10:22
Zmiana dla podróżujących do Dominikany. Karta turystyczna w cenie podróży
fot. Fotolia

Władze Republiki Dominikańskiej postanowiły wprowadzić zmianę dla podróżujących. Od początku kwietnia koszt obowiązkowej karty turystycznej zostanie wliczony w cenę biletu lotniczego lub morskiego. To spore ułatwienie dla turystów. 

Karta turystyczna jest niezbędna przy wjeździe na teren Republiki Dominikańskiej. Dla indywidualnych podróżników jej koszt wynosi ok. 15 USD - kartę można wykupić na lotnisku lub przez internet. W przypadku wyjazdu przez biuro podróży, karta turystyczna zwykle wliczona jest w cenę wycieczki. 

Władze Dominikany poinformowały, że od 1 kwietnia dla turystów zostaną zniesione opłaty za obowiązkową kartę turystyczną, co znacznie ułatwi i przyspieszy formalności związane z jej nabywaniem. Koszt karty będzie zawarty w cenie biletu lotniczego lub biletu na statek. 

karta

Jak podaje Rzeczpospolita, w minionym roku do Dominikany przyjechało w sumie 32,2 tysiąca polskich turystów. To o ponad 35 procent więcej niż w roku ubiegłym. W samym grudniu wzrost liczby podróżujących z Polski sięgnął 47,4 procent (przy ogólnym wzroście 35,7 procent). Dodatkowo zwiększyła się liczba osób przybywających do Dominikany na pokładach statków wycieczkowych. Przez cały 2017 rok w portach zarejestrowano aż 1,5 miliona turystów zagranicznych.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC