Zamknij

Znalazł bilet lotniczy z 1998 roku. Po prawie 20 latach wciąż mógł go zrealizować

Redakcja
05.02.2018 10:33
Znalazł bilet lotniczy z 1998 roku. Po prawie 20 latach wciąż mógł go zrealizować
fot. Fotolia

Mężczyzna po niemal 20 latach odnalazł niewykorzystany bilet lotniczy z Nashville do Sacramento. Chociaż Amerykanin był przekonany, że nie uda się go ponownie zrealizować, postanowił skontaktować się z linią United Airlines. Reakcja przewoźnika mocno go zaskoczyła. 

John Walker, mieszkaniec Gressnboro w Północnej Karolinie, odnalazł w mieszkaniu, w jednym z dawno nieużywanych pudeł, bilet lotniczy na rejs z Nashville do Sacramento. Data planowanej podróży? 31 grudnia 1998 roku.

Do biletu dołączona była informacja, że każdy krajowy, niewykorzystany bilet może zostać ponownie użyty na inny lot na terenie USA. Amerykanin postanowił to sprawdzić i skontaktował się z biurem obsługi klienta United Airlines. Nikt nie potrafił mu jednak udzielić odpowiedzi, czy kupon może być rzeczywiście wykorzystany.

United Airlines
fot. Flickr

Walker opisał całą sytuację na Twitterze. Historia mężczyzny odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych i podbiła serca wielu internautów.

Jak wyjaśnił sam przewoźnik, informacja w regulaminie sprzed 20 lat nie była już prawnie wiążąca. Dlaczego? Bo w 2010 roku linie lotnicze ogłosiły bankructwo, a nowy właściciel unieważnił wszystkie niewykorzystane bilety.

United Airlines, wyjątkowo, postanowiły spełnić obietnicę zawartą w regulaminie z 1998 roku i uznać bilet Johnego Walkera za ważny. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy otrzymał bezterminowy voucher na kwotę 378 dolarów (pierwotny koszt biletu). Nowy bilet będzie miał formę elektroniczną.

Źródło: turystyka.wp.pl

___

RadioZET.pl/NC