Zamknij

Życie bez niego nie byłoby takie samo! (o walorach internetu mobilnego)

Redakcja
13.07.2018 10:50
Podróż
fot. Shutterstock

Wystartowały wakacje, więc niemal każdy z nas myśli już o wypoczynku, najlepiej z dala od domu oraz pracy. I słusznie. Do podróży warto się jednak porządnie przygotować. Co zrobić, aby nasz urlop był przyjemniejszy? Jak być w stałym kontakcie z bliskimi nawet na końcu świata? Jest na to sprawdzony sposób.

Wybierasz wymarzony kierunek, planujesz wakacje, spisujesz listę najpotrzebniejszych rzeczy, pakujesz się  i wyjeżdżasz. Zaczynasz swój jakże długo oczekiwany urlop. Chociaż wydaje się, że nic więcej do szczęścia nie potrzeba, czasem po prostu masz potrzebę być „w łączności” z innymi. Chcesz pochwalić się swoimi zdjęciami z wakacji, popisać z przyjaciółmi i rodziną, mieć najważniejsze informacje „pod ręką”. Da się zrobić! Na szczęście internet mobilny rozwiązuje wiele wakacyjnych problemów.

Bądź wakacyjnie niezależny

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że mobilny internet daje po prostu… wakacyjną niezależność. Świętnie sprawdza się w roli mapy, nawigacji (szczególnie kiedy się zgubimy) i przede wszystkim nieograniczonego źródła informacji. Pomaga znaleźć nocleg, najlepsze atrakcje w danym miejscu i najbardziej polecane restauracje. Bardzo często ułatwia też komunikację poprzez możliwość szybkiego wyszukania niezbędnych słówek w danym języku.

Dzięki internetowi mobilnemu możemy również korzystać z różnego rodzaju podróżniczych aplikacji, które są niezwykle pomocne podczas wakacyjnych wyjazdów. Niezależnie od tego, czy planujesz tylko kilkudniową mazurską wyprawę, czy też egzotyczny podróż w nieznane, „internetowa pomoc" może okazać się nieoceniona.

Zapewnij sobie rozrywkę

Internet mobilny to nie tylko „praktyczność”, ale też źródło rozrywki. Leżysz na plaży i chcesz obejrzeć film, teledysk czy odcinek ulubionego serialu? Chciałbyś przejrzeć portal informacyjny z aktualnymi wiadomościami z kraju i ze świata? A może chcesz po prostu ściągnąć książkę ulubionego autora? I z tym nie ma problemu. Dzięki internetowi najlepszy rodzaj rozrywki masz dosłownie „pod ręką”!

Kobieta na plaży z telefonem
fot. Fotolia

Ale to nie wszystko. Jak wiadomo, nieodłącznym elementem podróżowania stało się... robienie zdjęć. Bardzo często nie zastanawiamy się nawet nad określonym ujęciem, tylko pstrykamy zdjęcia na potęgę. Pamięć telefonu jest jednak ograniczona, dlatego mobilny internet pozwala archiwizować na bieżąco zdjęcia na serwerze – bez względu na to, czy jesteś na plaży, nad jeziorem czy w górach.

Boisz się, że może zabraknąć ci internetu w czasie wakacji? Nie musisz. Wystarczy, że doładujesz telefon w Orange Free na kartę, a masz go za darmo, nawet 100 GB! Bo lato pełne rozrywek to „Lato pełne internetu".

Zagłosuj

W jaki sposób najczęściej komunikujesz z bliskimi?

Liczba głosów:

Bądź „w kontakcie”, nawet na końcu świata

Internet mobilny daje jeszcze jedną, fantastyczną możliwości – bycia w „łączności” z bliskimi. Obecnie nie wystarczą nam rozmowy czy sms. Uwielbiamy korzystać z komunikatorów, gdzie można na bieżąco i do woli wymienić się informacjami, przesyłać zdjęcia i filmiki z odwiedzanych miejsc lub nawet prowadzić wideorozmowy.

Dzięki internetowi w telefonie mamy także możliwość, aby pochwalić się swoimi wojażami w mediach społecznościowych, poprzez udostępnianie zdjęć czy filmików. Przy okazji można podejrzeć, jak inni spędzają swoje wakacje. To świetny sposób na to, aby być „blisko" rodziny i znajomych, nawet na końcu świata!

Mobilny internet daje niemal nieograniczone możliwości. Kto chociaż raz z niego korzystał, wie, że bez niego wakacje nie byłyby takie same! Niektórzy twierdzą nawet, że nie tylko wakacje, ale i całe życie!

Jak komunikujemy się z bliskimi podczas wakacji? [Wyniki sondy]

Jak pokazują wyniki sondy przeprowadzonej wśród czytelników portalu Radiozet.pl, najbardziej popularną formą komunikowania się z bliskimi podczas wakacyjnych wyjazdów są rozmowy telefoniczne – to 35% wszystkich odpowiedzi respondentów. Zaledwie 1 procent mniej, bo 34% ankietowanych zadeklarowało, że w czasie urlopu komunikuje się za pomocą internetowych komunikatorów (m.in. Messenger, WhatsApp itp.). Okazuje się, że najmniej popularne w czasie wakacji jest wysyłanie sms-ów do bliskich – przyznało się do tego 31% ankietowanych.

Materiał partnerski

___

RadioZET.pl/NC