


Przekaż 1% podatku Fundacji Radia ZET
KRS 0000127204
Rozlicz PIT i pomóż odzyskiwać zdrowie i samodzielność
Program dostępny też w wersji na Mac OS i Linux
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.
Akcje wspierają:
Do tegorocznej akcji, w której zachęcamy słuchaczy Radia ZET do przekazywania 1% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Radia ZET, zaprosiliśmy osoby sławne i lubiane, które spełniają się w swoich zawodach, a ich narzędziem pracy są oni sami, a dokładnie ich ciało, głos, siła mięśni. Sprawność i zdrowie to cechy bez których nie byliby w stanie realizować siebie. Jakie to jest wspaniałe, że mogę wstać, mogę się przeciągnąć, mogę słyszeć, mogę patrzeć, mogę chodzić – tłumaczy Agata Kulesza. Podopieczni Fundacji Radia ZET to wojownicy, którzy każdego dnia dzielnie walczą o swoją samodzielną przyszłość, o życie bez asysty innych osób. Podziwiam ludzi, którzy wychodzą z ciężkiej choroby, ludzi którzy się nie poddają, nie pogrążają, tylko odnajdują w sobie ten pierwiastek mistrza, siłę i walczą o każdy dzień, aby wyzdrowieć – opowiada Joanna Jędrzejczyk. Wiele godzin spędzonych na salach rehabilitacyjnych, hektolitry wylanych łez, strach o to, co przyniesie jutro, czy wystarczy środków na pokrycie kosztów związanych ze specjalistycznymi terapiami – to codzienność tysiąca osób z różnymi typami niepełnosprawności w całej Polsce, którzy bez wsparcia nie mają szansy na dogonienie swoich zdrowych rówieśników, na odzyskanie upragnionego zdrowia. Warto pomagać, bo to czyni świat lepszym. Warto pomagać, bo może samemu kiedyś będziemy potrzebować pomocy – mówi Kayah. W naszej działalności skupiamy się na niesieniu pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W szczególności wspieramy dzieci, ale pomagamy także dorosłym osobom z niepełnosprawnościami, które bardzo często są zdane tylko na siebie. Ważne żeby empatia i świadomość życia obok drugiego człowieka była dla nas podstawą funkcjonowania, wtedy wszystko będzie dobrze – dodaje Grażyna Torbicka.
Chodzenie, mówienie, nawiązywanie kontaktu to dla wielu z nas dziecinnie proste. Ale nie dla wszystkich. Są osoby, dla których to bardzo trudne.
Julia, Ewelina i Gosia potrzebują specjalistycznych terapii logopedycznych, by mówić i komunikować się z otoczeniem.

Gosia, 8 lat
cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, afazję, dysfagię, ma wadę wzroku i niedosłuch, a jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony.

Ewelina, 6 lat
choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma wadę wzroku oraz niedosłuch.

Sebastian, Ania, Blanka wymagają rehabilitacji ruchowej,
aby chodzić oraz poruszać się samodzielnie


Ania, 2 lata
cierpi na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, zespół Arnolda Chiariego i pęcherz neurogenny.

Sandra, Kornelia, Bartek i Łukasz potrzebują odpowiednich terapii,
środków medycznych i sprzętu, który pomoże im funkcjonować w codziennym życiu

Łukasz, 22 lata Bartek, 17 lat
są głuchoniewidomi, niepełnosprawni umysłowo w stopniu głębokim i opóźnieni psychoruchowo.


Sandra, 23 lata
jest w stanie minimalnej świadomości, ma padaczkę oraz niedowład czterokończynowy.
Twój 1% ma znaczenie.
Dzięki niemu możemy pomagać.