Zamknij

QUIZ: Co znaczą te wyrazy?

Redakcja
06.06.2017 11:45
quiz: co znaczą te polskie słowa?
fot. sxc.hu

"Polska język, trudna język" - głosi znane powiedzonko. Obcokrajowcom bardzo trudno nauczyć się naszego języka, ale okazuje się, że i nam samym często sprawia on problemy. Ortografia, gramatyka i znajomość słów bywają bolączką każdego z nas. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrze znacie trudne albo mało używane wyrazy.

Język polski należy do najtrudniejszych języków świata. Nauczenie się go w stopniu komunikatywnym, jak szacują niektórzy badacze, zajmuje nawet kilka lat. Analizy językoznawców pokazują, że przeciętny Kowalski rozumie około 30 tysięcy słów, natomiast używa w swoich wypowiedziach zaledwie kilkunastu tysięcy. Z biegiem lat język się zmienia i rozwija - pojawiają się nowe słowa, ale innych używamy coraz rzadziej. Wszystko to sprawia, że nasze słownictwo ubożeje i zapominamy znaczenia mniej popularnych wyrazów.

A jak dobrze Wy znacie różne trudne polskie słowa? Przygotowaliśmy dla Was test, który pomoże Wam to sprawdzić!

Zanim rozwiążecie quiz mamy dla Was informację, że już wieczorem w programie Halo ZET poruszony będzie temat Waszych ulubionych słów. Justyna Dżbik i Marcin Łukasik zapraszają o 21.00.

A teraz do dzieła!

Czy znasz te wyrazy quiz
Rozwiąż quiz

Czy znasz te wyrazy?

Czy znasz te wyrazy quiz

RadioZET.pl/SA