„Teraz nikt nie może mi już wmówić, że nic nie potrafię”- Lara Gessler w programie StereoTYP

05.06.2019 23:16

Gdy dzieci chcą iść w zawodowe ślady swoich rodziców to przecież wszyscy z góry zakłada się, że to pójście na łatwiznę bo to rodzice pomogli wszystko „załatwić” i się wybić- tak stereotypowo często zdarza nam się myśleć. Czy dzieci, które idą w ślady rodziców mają łatwiej? A może wręcz przeciwnie? – rozmawialiśmy o tym z Larą Gessler i dr Aleksandrą Piotrowską.

„Teraz nikt nie może mi już wmówić, że nic nie potrafię”- Lara Gessler w programie StereoTYP fot. Radio ZET

„Żeby przekonać się, że naprawdę coś potrafię, musiałam wyjechać na jakieś pole, gdzie nie ma Magdy Gessler. Wyjechałam do Londynu, roznosiłam CV do hotelowych restauracji, dostałam pracę i zostałam. Uwierzyłam w siebie: wyjechałam, poradziłam sobie i to bez dodatkowych środków. Zarabiałam minimum, gdzie po opłaceniu mieszkania z koleżanką zostawało mi 200 funtów, więc jadłam za funta w ulicznych knajpach..” – Lara Gessler opowiedziała nam o drodze, którą pokonała by udowodnić sobie i innym, że może być tym, kim jest.

Czy dzieciom które decydują się iść w zawodowe śladu rodziców jest łatwiej?

Zdaniem dr Aleksandra Piotrowskiej, tak!  „Zanim skończą szkołę mają dużą, świadomą wiedzę dotyczącą wykonywanego zawodu”.

 

Jeśli chcesz posłuchać całego programu, możesz zrobić to tutaj:

Lara Gessler w programie StereoTYP
- - : - - / - - : - -

StereoTYP w każdą środę o 21:00 w Radiu ZET.

Oceń