Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy Matki Polki wciąż istnieją?

23.05.2019 00:07

Bezgranicznie kocha swoje dzieci, jest wielozadaniowa, nigdy nie jest zmęczona i dobro swojej rodziny przekłada nad własne – taka jest stereotypowa Matka Polka. A jak jest naprawdę? Sprawdzaliśmy to w programie StereoTYP wraz z naszymi gośćmi- Moniką Mrozowską i Andrzejem Saramonowiczem.

Czy Matki Polki wciąż istnieją? fot. Radio ZET

Dla większości określenie Matka Polka nie brzmi dumnie.  Nie uznajemy tego za pochwałę ciężkiej pracy, bezsennych nocy i ciągłego braku czasu. Matka Polka kojarzy się z opieką nad dziećmi i domem, praniem, sprzątaniem i gotowaniem.

A jakie są współczesne mamy? Jest przecież wiele kobiet, które doskonale łączą macierzyństwo i opiekę nad domem z pracą zawodową i karierą… Jak ustrzec się przed stereotypowym przyklejaniem łatki pytaliśmy naszych Gości- Monikę Mrozowską i Andrzeja Saramonowicza.

StereoTYP Matki Polki
- - : - - / - - : - -

„Współczesna Matka Polka kocha i wychowuje swoje dzieci, ale nie rezygnuje przy tym z własnej kariery i potrafi też znaleźć czas dla siebie” – takie głosy najczęściej pojawiały się w wypowiedziach naszych Słuchaczy. Współczesne polskie mamy to świadome własnej roli i wartości, silne kobiety.  

Dlaczego więc z taką łatwością przychodzi nam kategoryzowanie ludzi i wrzucanie ich „do jednego worka”? - Sprawdzamy to w każdą środę po 21:00 w programie StereoTYP.

Oceń