Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Coolturalny Wieczór: Patrycja i Grzegorz Markowscy ze swoim wspólnym albumem „Droga”

12.02.2019 15:47

Gośćmi w Cooltularnym Wieczorze byli Patrycja i Grzegorz Markowscy. Do studia przynieśli swój nowy, wspólny album zatytułowany „Droga”. Patrycja i Grzegorz opowiedzieli Tomkowi Kasprzykowi, że płyta jest dla nich bardzo ważna. Od początku do końca powstała ich wspólnymi siłami, a podczas całego procesu jej tworzenia, artyści mogli się wiele od siebie wzajemnie nauczyć. Jak dodają, „Droga” jest dla nich rodzajem podsumowania etapów, w których znalazło się każde z nich. Dla Grzegorza Markowskiego to scalenie lat spędzonych na rockowej scenie i jak podkreśla- jego ostatnia płyta w karierze.

Coolturalny Wieczór: Patrycja i Grzegorz Markowscy ze swoim wspólnym albumem „Droga” fot. Radio ZET

Tomek Kasprzyk pytał Gości o szczegóły powstawania albumu, panującą w studiu atmosferę, relację ojciec- córka, oraz przeżycia jakie towarzyszyły im podczas powstawania tej niezwykłej opowieści zapisanej w nutach:

Markowscy o wspólnej płycie „Droga”
- - : - - / - - : - -
Markowscy o wspólnej płycie „Droga” cz. II
- - : - - / - - : - -

Jak co tydzień w Cooltularnym Wieczorze nie zabrakło propozycji na miłe spędzenie tygodnia, które znalazły się w BLIKu- Błyskawicznym Lapidarnym Informatorze Kulturalnym.

W tym tygodniu dzieci aż z pięciu województw rozpoczęły ferie zimowe. Co można robić, aby nie nudzić się w tym czasie? Również dla nich przygotowaliśmy kilka propozycji:

Co robić w ferie zimowe? Podpowiadamy
- - : - - / - - : - -

Pod koniec roku ukazał się zbiór opowiadań i felietonów o celebrytach i politykach, zatytułowany „Obudziłem się trochę podły”. Autorem  książki jest Bartek Fetysz. Wiele znanych nazwisk polskiego show- businessu poleca tę pozycję i zwraca uwagę na jej adekwatność w dzisiejszych czasach. W Cooltularnym wieczorze sprawdziliśmy  co można w niej znaleźć i co skłoniło jej autora do opublikowania właśnie takich treści?

Zbiór felietonów Bartka Fetysza
- - : - - / - - : - -

Jeśli szukacie niezapomnianych, muzycznych wrażeń na wielkim ekranie – ta informacja jest dla Was.  Już niebawem ma ruszyć kolejna wielkobudżetowa produkcja, która po sukcesie jaki odniósł „Bohemian Rhapsody”  po raz kolejny opowiadać będzie historię narodzin światowej legendy rocka. Tym razem obraz poświęcony będzie historii i pamięci Davida Bowie'ego- kosmicznego wizjonera, który wykreował wizerunek muzyki lat siedemdziesiątych. Szczegóły w Cooltualrnym wieczorze Radia ZET:

Życie Davida Bowie'ego na ekranie
- - : - - / - - : - -

Coolutlarny wieczór w każdy poniedziałek o godzinie 21:00 tylko w Radiu ZET.

Oceń