Tak Polska świętowała w Cannes! [WIDEO]

22.05.2017 16:43

Miniony weekend w Cannes należał do Clinta Eastwooda czy Davida Lyncha, ale też do polskich twórców. Na czerwonym dywanie w Cannes nie zabrakło Krystyny Jandy, Lecha Wałęsy czy reżyserów: Agnieszki Holland, Romana Polańskiego, Jerzego Skolimowskiego i Ryszarda Bugajskiego. 

Tak Polska świętowała w Cannes! [WIDEO] fot. ons.pl

O prezentacji odrestaurowanej wersji „Człowieka z żelaza”, który był pokazywany w niedzielę w Cannes, ale też o planach Clinta Eastwooda – w Radiu ZET opowiedziała w poniedziałek Grażyna Torbicka. 

 

Jak mówiła Grażyna Torbicka w Radiu ZET – w festiwalowych kuluarach sporo mówi się też o serialach, które konkurują z wielkimi kinowymi produkcjami. Mówi się o tym zwłaszcza po zapowiedzi kolejnego sezonu „miasteczka TwinPeaks”.

„Witam, agencie Cooper. Zobaczymy się ponownie za 25 lat.” Od tych słów zaczyna się najnowsza odsłona „TwinPeaks”. Termin dwóch i pół dekady wyznaczyła sama Laura Palmer, w ostatnim odcinku drugiego sezonu serialu. Pierwsze odcinki trzeciej serii pokazano już na Festiwalu w Cannes.

3 października 2014 roku obaj twórcy serialu – David Lynch i Mark Frost – ogłosili na Twitterze prace nad kontynuacją „MiasteczkaTwinPeaks”.

 

Po więcej nowości prosto z Festiwalu Filmowego w Cannes zapraszamy codziennie do Radia ZET, w paśmie „Od Ucha Do Ucha”. Relacje Grażyny Torbickiej także na RadioZET.pl 

 

(rokl / TP)

Oceń