Doda zaśpiewa przed Guns N' Roses! Wiemy, jak do tego doszło [POSŁUCHAJ]

04.04.2017 12:50

Dorota "Doda" Rabczewska zdradziła prowadzącym Uważam ZET, jak doszło do tego, że będzie rozgrzewała publiczność przed jedynym w Polsce koncertem Guns N' Roses. POSŁUCHAJ!

Doda zaśpiewa przed Guns N' Roses! Wiemy, jak do tego doszło [POSŁUCHAJ] fot. Radio ZET

 

Guns N' Roses w ramach trasy Not In This Lifetime wystąpi w Polsce 20 czerwca 2017 roku. W trasie wezmą udział członkowie oryginalnego składu kultowego zespołu: Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer oraz Melissa Reese. Tych wszystkich muzyków będziemy mogli zobaczyć na stadionie Energa Gdańsk!

Przed Guns N' Roses wystąpi nie tylko zespół Virgin na czele z Dodą, ale także Killing Joke. Tę informację potwierdził organizator koncertu:

Killing Joke swoją przygodę z muzyką zaczął w 1978 roku, kiedy to w skład zespołu weszli:Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson. Zespół w swojej blisko czterdziestoletniej karierze czerpał inspirację z industrial metalu, nowej fali oraz post punku. Ich przepisz na sukces? Niezwykle charyzmatyczny wokalista i widowiskowe palenie brytyjskiej flagi, które bardzo pomogło im się wybić z rzeszy powstających wtedy zespołów. Komercyjny sukces ekipy zapewnił utwór "Love Like Blood" z płyty "Night Time" z 1985 roku.

Twórczości Virgin nie trzeba przedstawiać polskim fanom – zespół pojawił się na naszej scenie muzycznej 17 lat temu, zagrał na wszystkich znaczących festiwalach, zdobywając ponad 70 prestiżowych nagród, a co najważniejsze na zawsze zapisał się w historii polskiej muzyki. 2016 rok był przełomem w historii Virgin. Po 10 latach liderka grupy - Dorota Doda Rabczewska oraz założyciel Virgin – Tomasz Lubert, postanowili reaktywować zespół. Do współpracy przy nowej płycie zaprosili wszystkich muzyków, którzy grali w kapeli na przełomie lat. Premiera czwartego albumu Virgin pt. “Choni” miała miejsce w listopadzie 2016 roku, natomiast w grudniu pojawił się pierwszy teledysk promujący płytę do utworu pt. “Kopiuj-wklej”, który w tej chwili osiągnął już status Złotej Płyty. 

Źródło: facebook.com/LiveNationPL

Radio ZET/TP

Oceń