Gość Radia ZET

Gość Radia ZET
Poniedziałek - Piątek 8:02 - 8:15
Wydawca: Paweł Nadrowski / pawel.nadrowski@radiozet.pl

Codzienna dawka publicystyki w najlepszym wydaniu!

Beata Lubecka - gospodarz porannego programu Gość Radia ZET - zaprasza do studia osobowości polityczne, znane z pierwszych stron gazet, aby porozmawiać o aktualnych, gorących problemach.

Joanna Komolka i Łukasz Konarski - gospodarze weekendowego wydania programu Gość Radia ZET.

Starannie dobrane tematy, zaangażowanie i pasja to klucz do dobrej rozmowy.

Polecamy

Kandydatka na wójta gminy Rewal: Gmina była fatalnie zarządzana. Polityka finansowa była bardzo rozdmuchana, a megalomania wszechobecna

Gmina była fatalnie zarządzana. Polityka finansowa była bardzo rozdmuchana, a megalomania wszechobecna. Wszystko robiło się za drogo. Kara dla ludzi, którzy wtedy sprawowali władzę, może nauczyłaby inne samorządy, że jednak trzeba postępować bardziej racjonalnie - mówi w Radiu ZET Marzena Salamon z Prawa i Sprawiedliwości, kandydatka na wójta gminy Rewal. Gość Radia ZET i Onetu odniósł się do zarzutów, które usłyszał były wójt Rewala. Marzena Salamon stwierdziła, że o tym, czy Robert S. powinien ponieść karę za to, jak zarządzał gminą, zdecyduje sąd. Według niej radni nie ponoszą odpowiedzialności za działania byłego wójta. - Jesteśmy pierwszą radą gminy, która podjęła decyzję o zawiadomieniu do prokuratury, to była uchwała. Podawać swojego włodarza do prokuratury? To było najtrudniejsze głosowanie - mówi Salamon. Gmina Rewal była jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce. Zdaniem Marzeny Salamon, dotychczasowej radzie gminy udało się częściowo wyprowadzić Rewal z kryzysu finansowego, a gmina jest obecnie objęta programem naprawczym. - Rozpoczynaliśmy kadencję z długiem 147 milionów, a skończymy na wysokości 44 milionów złotych. Życzę każdej radzie gminy, żeby tak pracowała - tłumaczy kandydatka na wójta i dodaje, że ogromną pomocą była dla gminy pożyczka od Skarbu Państwa w wysokości 102 milionów złotych. Dzięki temu udało się spłacić najważniejsze długi. Nie jest to jednak koniec walki z problemami finansowymi, bo jak stwierdziła Salamon, początek nadchodzącej kadencji. czyli najbliższe dwa lata mogą być trudnym czasem.