Małgorzata Kidawa-Błońska: PO złoży swój projekt dot. aborcji

13.01.2018 23:31

Będzie to projekt całej Platformy i będzie złożony, ale teraz należy uspokoić emocje – mówiła w Radiu Zet Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że co prawda żaden z zapisów i tak nie ma szans na przegłosowanie w tej kadencji Sejmu, ale należy przygotować prace na to, co będzie po wyborach. 

Wicemarszałek Sejmu pytana była też przez Łukasza Konarskiego o pomysł projektu ustawy posłanki Alicji Chybickiej, gwarantujący m.in. ochronę życia dzieci z zespołem Downa i lekkimi upośledzeniami czy edukację seksualną i dostęp do antykoncepcji.

– Nie oddajemy pola, będziemy dążyć do dyskusji. Na razie musimy skupić się na zatrzymaniu prac nad projektem zaostrzającym przepisy aborcyjne – podkreśliła Kidawa-Błońska.

Troje posłów wróci do PO?

W polityce wszystko jest możliwe, zobaczymy jakie napiszą uzasadnienie – mówiła w Radiu ZET Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o los Joanny Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka, wyrzuconych po głosowaniu ws. ustaw dotyczących aborcji. Wicemarszałek Sejmu dodała, że dobrze byłoby, żeby nikt w tym przypadku nie zasłaniał się sumieniem.
– Była długa rozmowa na klubie i wspólnie ustaliliśmy, że chcemy tylko, żeby ten projekt był skierowany do komisji – podkreślała wicemarszałek Sejmu. Kidawa Błońska dopytywana przez Łukasza Konarskiego o stanowisko, jakie wówczas przedstawiali wyrzuceni posłowie odpowiedziała, że mieli inne zdanie, ale wiedzieli, że jest dyscyplina. Czy wobec tego jest jeszcze szansa na ich powrót do Platformy Obywatelskiej? – Wiele zależy od tego, jakie uzasadnienie napiszą. Każda opcja jest możliwa – dodała.

RadioZET.pl/DG 

Oceń