Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozpoczęło się wielkie święto kina na Lubelszczyźnie

29.07.2019 11:26

Na tydzień od 27 lipca do 4 sierpnia 2019 do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisła zjeżdżają kinomani z całej Polski. A także goście z całej Europy! Tak jest na 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który prezentuje najnowsze propozycje kina autorskiego, niezależnego i zaangażowanego społecznie. Dyrektorką Festiwalu jest dziennikarka Radia ZET, Grażyna Torbicka. 

Festiwal Dwa Brzegi 2019 fot. Radio ZET

Co roku w różnych dwu-brzegowych wydarzeniach uczestniczy kilka tysięcy osób. Co roku też pojawia się tam ponad sto pokazów filmów pełnometrażowych, kilkadziesiąt pokazów krótkich metraży i wiele spotkań z twórcami filmów. W tym roku różne wydarzenia odbywają w blisko 30 miejscach w Kazimierzu Dolnym oraz w kilku bliskich miejscowościach - w Janowcu nad Wisłą, Mięćmierzu i Rogowie. W programie, jak co roku, znalazły się pokazy filmów nagrodzonych w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie. Na festiwalu są także prezentowane produkcje, które nie znajdą się w repertuarze polskich kin. 

Posłuchaj relacji dziennikarza Romualda Kłosowskiego z tego, jak festiwal powstawał i co proponuje kinomanom w tym roku: 

Relacja z 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019
- - : - - / - - : - -

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończy się w niedzielę 4 sierpnia 2019.  

Oceń