Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cannes 2019. Złota Palma dla Almodovara? [PODCAST]

20.05.2019 16:19

Choć 72 Festiwal Filmowy w Cannes tuż za półmetkiem – jest już faworyt Głównego Konkursu! To „Ból i blask” Pedro Almodovara. O atmosferze premierowego pokazu oraz o samym filmie mówiła słuchaczom Radia ZET Grażyna Torbicka.

Cannes 2019. Złota Palma dla Almodovara? [PODCAST] fot. Flickr

Autobiograficzny obraz Pedro Almodovara powstał po trzyletniej przerwie, z Antonio Banderasem w roli głównej i ze świetną rolą matki reżysera, w którą wciela się m.in. Penélope Cruz.

Premierowy pokaz uwieńczono niemal dziesięciominutowymi owacjami na stojąco! Jak mówił hiszpański twórca na festiwalowej konferencji prasowej: „Chciałem pokazać w tym filmie, że ból i cierpienie są relatywne. Moją ambicją od zawsze było opowiadanie osobistych historii. A definicją sukcesu – robienie takich filmów, na jakie mam ochotę. W tej branży trzeba być bardzo ostrożnym, by nie stracić głowy. Wczorajszy wieczór był wspaniały dla całej naszej ekipy, ale tak naprawdę każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi musi się mierzyć". Przyznał jednak, by nie odbierać tego obrazu zbyt dosłownie.

POSŁUCHAJ RELACJI GRAŻYNY TORBICKIEJ:

Cannes 2019: Grażyna Torbicka prosto z Cannes dla Słuchaczy Radia ZET
- - : - - / - - : - -

Almodovar wyjeżdżał dotąd z Cannes - dwukrotnie ze Złotą Palmą: za scenariusz do filmu „Volver” i dla najlepszego reżysera za film „Wszystko o mojej matce”. Tym razem w kuluarach mówi się o Złotej Palmie za najlepszy film. Czy na 70. urodziny dostanie taki prezent? To będzie już pod koniec tygodnia!

Romuald Kłosowski 

Oceń