Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak zaspokoić każdą dziewczynę? Mistrz Świata Barmanów radzi i zdradza ciekawe przepisy na pyszne koktajle [WIDEO]

07.02.2018 12:08

Z okazji Międzynarodowego Dnia Barmana gościem popołudniowej audycji Kamili Terpiał i Romana Osicy był Marek Posłuszny — Mistrz Świata największej organizacji barmańskiej International Bartenders Association. Na antenie Radia ZET opowiedział o tym, jak zaspokoić kobiece pragnienia, a także zdradził kilka fajnych i prostych przepisów na zdrowe koktajle.  

Marek Posłuszny w trakcie rozmowy z Kamilą i Romkiem zdradził bardzo ciekawy patent na to, jak otworzyć wino bez korkociągu. Sposób jest bardzo skuteczny i nie wymaga dużego wysiłku, ale do jego realizacji potrzebna jest dziewczyna z...

Posłuszny swoją przygodę z butelkami zaczynał w technikum hotelarstwa w Bielsku. Wtedy, jako młody chłopak zaglądał do Karczmy Rogatej w Bielsku. — Tam zobaczyłem, jak dwie barmanki żonglują butelkami i mnie to oczarowało — mówi Posłuszny.

Jak możemy przeczytać na portalu fakt24.pl, Marek trenował i ćwiczył 3-godziny dziennie na boisku szkolnym, aż szef karczmy zaprosił go do udziału w pokazie. Był początkujący, ale zachwycił jurorów Niezależnej Ligii Flair. Potem po szkole założył duet z Tomkiem Małkiem i przeniósł się do Warszawy. Skończył studia i jest magistrem stosunków międzynarodowych.

Marek Posłuszny jest jednym z najlepszych barmanów flair na świecie. Oryginalne ewolucje i dynamiczne rutyny stały się jego znakiem rozpoznawczym. W okresie swojej kariery zawodowej wielokrotnie stawał na podium najważniejszych zawodów organizowanych w kraju i za granicą. Jednak pasmo jego największych sukcesów przyszło wraz z rokiem 2011, w którym zdobył aż dwa tytuły mistrza świata w stylu „flair”.  Pierwszy podczas kongresu IBA „World Cocktail Championship” w Warszawie, drugi natomiast niespełna kilka dni później na zawodach „Bacardi World Flair Championship 2011” w Monako.

Zobaczcie sami, jak Mistrz Świata Barmanów robi show podczas finału OlyBet Flair Mania 2017:

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

Źródło: fakt24.pl/flairfactory.com

Oceń