Piotr Rogucki wraz z redaktorem Osicą zaśpiewał "Bo Jo Cię Kochom". Odniósł się także do nowego albumu grupy Coma "Metal Ballads. Vol 1"

09.11.2017 13:34

Lider zespołu Coma pojawił się w środowej audycji Justyny Dżbik i Romana Osicy. Muzyk na antenie Radia ZET opowiedział o najnowszej płycie grupy Coma "Metal Ballads vol.1", a także odniósł się do obecnej sytuacji politycznej oraz skomentował sprawę zarzutów za koncert Behemota w Gdańsku.

W drugim wejściu wokalista został zapytany o klub B90 w Gdańsku - to w nim w najbliższą sobotę (11.11) ma zagrać grupa Coma. Ich występ jest jednak pod dużym znakiem zapytania. Właścicielka klubu stanie przed sądem za koncert Behemota. Co o tym sądzi lider zespołu Piotr Rogucki? 

W klubie działającym na terenie byłej stoczni gdańskiej organizowano imprezy masowe bez wymaganych zezwoleń - twierdzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Oskarżonej Ewie H., która prowadzi klub, grozi do 8 lat więzienia.

Po koncercie zespołu Behemoth policja ustaliła, że jego organizator nie wystąpił o stosowne zezwolenie. W śledztwie ustalono też, że od października 2016 r. do marca 2017 r. na terenie klubu B90 odbyło się 8 koncertów, które - z uwagi na liczbę publiczności przekraczającą 500 osób, miały charakter imprez masowych. Także w tym przypadkach organizator - oskarżona Ewa H., nie wystąpiła o stosowne zezwolenia.

W kolejnym wejściu, Piotr Rogucki odniósł się do najnowszego krążka od grupy Coma. Znajduje się na niej trochę kontrowersji. Sam Piotr mówi o niej, że jest mocno publicystyczna. 

Sławę 39-letniemu artyście przyniósł zespół Coma, który powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Łodzi. Rogucki wydał z grupą sześć studyjnych albumów i wylansował takie utwory jak chociażby „Spadam”, „Daleka droga do domu” czy „Los Cebula i Krokodyle Łzy”.

Piotr prowadzi też solową działalność i chętnie współpracuje z innymi muzykami. Nagrał kawałki m.in. z Marceliną czy formacją Within Temptation. Stworzył również „Nieboskłon”, piosenkę promującą tegoroczną edycję Męskiego Grania, w której pojawili się także Brodka i Organek.

Źródło: PAP

Oceń