Szymon Majewski w Radiu ZET o akcji „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet” [WIDEO]

04.12.2017 15:21

30 listopada Szymon Majewski był gościem popołudniowej audycji Justyny Dżbik i Romka Osicy. Podczas programu odniósł się do wspieranej przez siebie akcji (Nie) bądź miła – 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet.

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet został ustanowiony w 1999 roku. Dzień ten upamiętnia tragiczną śmierć sióstr Mirabal w 1960 roku w czasach dyktatury Trujillo na Dominikanie. W Polsce i na świecie, to także początek akcji „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. 16 dni kończy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony 10 grudnia.

Akcja „16 dni…” ma wiele odsłon, angażuje się w nią wiele organizacji i instytucji publicznych. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” przygotowało kampanię „(Nie) bądź miła”, w której zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet w każdym wieku. Dziś można obejrzeć pierwszy spot promujący kampanię:

Do tej pory z hasztagiem #trzymamstronekobiet i białą wstążką sfotografowali się m.in. Andrzej Seweryn, Kacper Kuszewski, Krzysztof Hołowczyc, adwokaci z Naczelnej Rady Adwokackiej, Szymon Majewski.

Źródło: oko.press

Oceń