Zespół Enej zaprezentował singiel i zaśpiewał na żywo po ukraińsku oraz przebój Młynarskiego [WIDEO]

07.11.2017 10:45

Lubiana formacja pojawiła się w poniedziałkowym programie Justyny Dżbik i Romana Osicy. Muzycy zaprezentowali i opowiedzieli o swoim najnowszym singlu "Zagubiony". Oprócz tego, w popołudniowej audycji zespół Enej zaśpiewał znaną ukraińską pieśń "Tyż Mene Pidmanuła" oraz jeden z przebojów Wojciecha Młynarskiego. Zobacz wideo.

Zagubiony to tytuł nowego singla grupy Enej. Kilka dni temu odbyła się już premiera utworu, zaś dziś klipu. Teledysk był nagrywany m.in. w Olsztynie i okolicach w obiektach takich jak Warmiolandia czy Willa Warmińska. Główne role w wideo zagrali Weronika Stańkowska oraz Stanisław Pawłowski. Reżyserem obrazu był Piotr Smoleński.

Popularność grupy Enej nie słabnie od dobrych kilku lat. Niemal każdy ich singiel staje się wielkim przebojem w Radiu ZET.

Enej powstał piętnaście lat temu w 2002 w Olsztynie. Założyli go bracia Sołoduchowie i ich przyjaciel Łukasz Kojrys. Formacja inspiruje się przede wszystkim ukraińskim i polskim folklorem, który łączy z elementami muzyki rozrywkowej. Do ich największych przebojów należą „Radio Hello”, „Symetryczno-liryczna”, „Skrzydlate Ręce” czy „Tak Smakuje Życie”.

Oceń