Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

We Francji winobranie rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej. Będzie to dobry rocznik? Marek Kondrat skomentował

06.09.2017 10:32

W połowie sierpnia Forbes podał informację, że ten rocznik dla francuskiego wina będzie wyyyśmienity. Czy to prawda? Amatorzy wina Aga i Tomek postanowili to sprawdzić i zadzwonili do prawdziwego znawcy i konesera - Marka Kondrata.

We Francji winobranie rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej. Będzie to dobry rocznik? Marek Kondrat skomentował fot. Zych/Reporter Poland

 

Jak możemy przeczytać na portalu forbes.pl - na skutek tegorocznej pogody winobranie we Francji rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. Wiosenne przymrozki zaszkodziły zbiorom, które na skutek tego będą mniejsze, ale jakość rocznika 2017 zapowiada się wyśmienicie - informuje agencja AFP.

"Winobranie rozpocznie się znacząco wcześniejsze we wszystkich regionach produkcji wina. Wszędzie nastąpi około 15 dni wyprzedzenia - nawet w Szampanii" - skomentował AFP ekspert z branży Jerome Despey.

Marek Kondrat zrezygnował z aktorstwa na rzecz wina

Parę lat temu cała Polska usłyszała i przeczytała, że Marek Kondrat rezygnuje z aktorstwa na rzecz popularyzacji i importowi wina. Ze swoim wspólnikiem - Piotrem Pabiańskim założył winny projekt "Marek Kondrat Wina Wybrane". Dużo więcej o pasji i sklepie Marka można dowiedzieć się na oficjalnej stronie www.marekkondrat.pl.

RadioZET/TP/forbes.pl

Poranek z Radiem ZET! Od poniedziałku do piątku 5:30 - 9:00

Oceń