Dej mnie te dżinsy! [PODCAST]

15.03.2019 11:47

Ekologia jest promowana nie tylko w małych szkołach, ale też na wielkich festiwalach. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie zamiast drogich gadżetów z Azji – pamiątką z kolejnej Nocy Muzeów – będą rzeczy z recyklingu!

Dej mnie te dżinsy! [PODCAST] fot. Pixabay
O AKCJI "DEJ MNIE TE DŻINSY"
- - : - - / - - : - -

Niemal każda lokalna instytucja kultury promuje swoje wydarzenia odzieżą czy torbami z wielkim logo festiwali czy przeglądów. To najprostsza promocja, by po danej imprezie ślad po niej pozostał i „poszedł w świat”! Według niektórych – działa... jak magnes! W stolicy Wielkopolski nikt od tego nie odchodzi, ale… zamiast przy okazji promowania ekologii korzystać z przemysłowych fabryk z Azji – postawiono na recykling! –Pomysł na akcję wziął się od nas samych; po pozimowym otwarciu szaf. Każdy z nas zauważył, że ma sporo spodni, który nie nosi, ale trzyma je na wypadek, gdyby schudł. A ten moment… nie nadchodzi – zdradza Patrycjusz Tomaszewski z Estrady Poznańskiej i namawia do przekazania – także tych „skurczonych w praniu” – dżinsowych spodni i kurtek do Kina Muza przy Masztalarskiej.

Te zostaną przerobione na designerskie gadżety najbliższej Nocy Muzeów. – Każda nerka, biodrówka i saszetka będzie unikatowa i niepowtarzalna. A skoro mówimy o Poznaniu, zamiast wydać na to nawet sto złotych – wystarczy niespełna 30 – dodaje Tomaszewski. Estrada Poznańska planuje, że na 18 maja powstanie pół tysiąca takich recyklingowych gadżetów.

Dej_fb_1

Estrada Poznańska akcję DEJ MNIE TE DŻINSY organizuje razem z firmą DEKOMA oraz ze Studiem KULUZA. Dżinsy można przynosić do poznańskiego Kina MUZA przy Masztalarskiej 8 – do poniedziałku 25 marca. W półtora miesiąca lokalni artyści i rzemieślnicy dadzą im „drugie życie”.  To kolejny krok rozszerzania działań proekologicznych Estrady Poznańskiej. Niedawno cała instytucja przy wszystkich wydrukach postanowiła korzystać tylko z recykling owego papieru.  

 

Romuald Kłosowski

Oceń