Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji

07.02.2019 12:47
xxx zet

„Nie planuję udziału w Eurowizji jako reprezentantka Polski” – tak piosenkarka odniosła się do spekulacji, że ma w tym roku reprezentować Polskę na Festiwalu Piosenki w Tel Awiwie. Powiedziała to w programie „Siła muzyki” w Radiu ZET!

Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji fot. Radio ZET

Wcześniej głośno było o pomyśle prezesa TVP Jacka Kurskiego, by na tegoroczny finał w Izraelu wysłać wykonawcę wybranego „odgórnie”.  Kurski w rozmowie z Radiem ZET mówił, że „polski reprezentant być może zostanie wyłoniony bez konkursu / eliminacji sms-owych, a o wyborze może decydować… dyktatorska decyzja prezesa Telewizji”. Według Kurskiego – dla niektórych gwiazd preselekcje krajowe to „liczenie koni na targu”, a czasem „gusta jury są bardzo dziwne i rozchodzą się z gustami widzów”. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Odgórną decyzją, bez wyborów – na finał eurowizyjnego konkursu dla dzieci pojechała pod koniec zeszłego roku zwyciężczyni ostatniej edycji Voice Kids – Roksana Węgiel, która zresztą wygrała ten konkurs. Wtedy sugerowano, że „ulubienicą” prezesa TVP jest właśnie Szroeder. Wokalistka wystąpiła na Sylwestrze Marzeń telewizyjnej Dwójki; rok wcześniej – występowała na imprezie Polsatu. 

„Nie odnosiłam się do tego, bo skupiałam się na swoim nowym singlu „Nie oglądam się”. Nie sądzę, by ta piosenka odnalazła by się na rynku europejskim.” – tak tłumaczyła brak swojego zainteresowania tegorocznym konkursem. 3 lata temu - 9 lutego 2016 – Natalia Szroeder potwierdziła, że wraz z piosenką „Lustra” zgłosiła się do udziału w polskich preselekcji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Wtedy głosami widzów wybrano piosenkę Michała Szpaka „Colour Of Your Life”. Dwa lata temu Szroeder brała udział w wyborze polskiego reprezentanta do dziecięcej edycji tego konkursu.

POSŁUCHAJ rozmowy Natalii Szroeder z Michałem Korościelem w „Sile muzyki” Radia ZET: 

Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji
- - : - - / - - : - -

Natalia wydała dotąd jedną płytę „NatInterpretacje” (w 2016), a dokładnie rok temu – w  styczniu 2018 roku zapowiedziała rozpoczęcie pracy nad drugim albumem. Z kolei 23 marca 2018 zaprezentowała teledysk do pierwszego singla z płyty – „Parasole”. Szroeder zapowiedziała w Radiu ZET wydanie w tym roku drugiej płyty. Ta ma trafić do sprzedaży jesienią. 

Natalia Szroeder promuje teraz drugi singiel z kolejnej płyty – „Nie ogladam się”. Tę piosenkę opisuje słowami: „Przedstawiam Wam drugi po „Parasolach” singiel, zwiastujący kolejną płytę. Wyciągajmy lekcje z porażek i sukcesów przeszłości, ale nie odwracajmy się na nią za często. Łatwo przeoczyć wtedy szczęśliwostki, które dzieją się tu i teraz. Nigdy nie wiemy, co dobrego czeka na nas za rogiem, trzeba mieć oczy szeroko otwarte i czujnie obserwować. Nie oglądać się na to, co za nami, tam już nic nie zmienimy.” Słowa do tej piosenki napisała Karolina Kozak, a muzykę skomponowała sama Natalia wraz z Archiem Shevskym.

Romuald Kłosowski

Oceń