Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji

07.02.2019 12:47

„Nie planuję udziału w Eurowizji jako reprezentantka Polski” – tak piosenkarka odniosła się do spekulacji, że ma w tym roku reprezentować Polskę na Festiwalu Piosenki w Tel Awiwie. Powiedziała to w programie „Siła muzyki” w Radiu ZET!

Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji fot. Radio ZET

Wcześniej głośno było o pomyśle prezesa TVP Jacka Kurskiego, by na tegoroczny finał w Izraelu wysłać wykonawcę wybranego „odgórnie”.  Kurski w rozmowie z Radiem ZET mówił, że „polski reprezentant być może zostanie wyłoniony bez konkursu / eliminacji sms-owych, a o wyborze może decydować… dyktatorska decyzja prezesa Telewizji”. Według Kurskiego – dla niektórych gwiazd preselekcje krajowe to „liczenie koni na targu”, a czasem „gusta jury są bardzo dziwne i rozchodzą się z gustami widzów”. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Odgórną decyzją, bez wyborów – na finał eurowizyjnego konkursu dla dzieci pojechała pod koniec zeszłego roku zwyciężczyni ostatniej edycji Voice Kids – Roksana Węgiel, która zresztą wygrała ten konkurs. Wtedy sugerowano, że „ulubienicą” prezesa TVP jest właśnie Szroeder. Wokalistka wystąpiła na Sylwestrze Marzeń telewizyjnej Dwójki; rok wcześniej – występowała na imprezie Polsatu. 

„Nie odnosiłam się do tego, bo skupiałam się na swoim nowym singlu „Nie oglądam się”. Nie sądzę, by ta piosenka odnalazła by się na rynku europejskim.” – tak tłumaczyła brak swojego zainteresowania tegorocznym konkursem. 3 lata temu - 9 lutego 2016 – Natalia Szroeder potwierdziła, że wraz z piosenką „Lustra” zgłosiła się do udziału w polskich preselekcji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Wtedy głosami widzów wybrano piosenkę Michała Szpaka „Colour Of Your Life”. Dwa lata temu Szroeder brała udział w wyborze polskiego reprezentanta do dziecięcej edycji tego konkursu.

POSŁUCHAJ rozmowy Natalii Szroeder z Michałem Korościelem w „Sile muzyki” Radia ZET: 

Natalia Szroeder nie będzie reprezentować Polski na Eurowizji
- - : - - / - - : - -

Natalia wydała dotąd jedną płytę „NatInterpretacje” (w 2016), a dokładnie rok temu – w  styczniu 2018 roku zapowiedziała rozpoczęcie pracy nad drugim albumem. Z kolei 23 marca 2018 zaprezentowała teledysk do pierwszego singla z płyty – „Parasole”. Szroeder zapowiedziała w Radiu ZET wydanie w tym roku drugiej płyty. Ta ma trafić do sprzedaży jesienią. 

Natalia Szroeder promuje teraz drugi singiel z kolejnej płyty – „Nie ogladam się”. Tę piosenkę opisuje słowami: „Przedstawiam Wam drugi po „Parasolach” singiel, zwiastujący kolejną płytę. Wyciągajmy lekcje z porażek i sukcesów przeszłości, ale nie odwracajmy się na nią za często. Łatwo przeoczyć wtedy szczęśliwostki, które dzieją się tu i teraz. Nigdy nie wiemy, co dobrego czeka na nas za rogiem, trzeba mieć oczy szeroko otwarte i czujnie obserwować. Nie oglądać się na to, co za nami, tam już nic nie zmienimy.” Słowa do tej piosenki napisała Karolina Kozak, a muzykę skomponowała sama Natalia wraz z Archiem Shevskym.

Romuald Kłosowski

Oceń