Piątkowe premiery w programie „Siła Muzyki”: Nico Santos i Shanguy

15.03.2019 09:29

W piątek słuchacze programu „Siła Muzyki” będą mieli okazję usłyszeć muzyczne nowości. Już po godz. 10:00 na antenie Radia ZET pojawi się nowy singiel Nico Santosa, a po godz. 13:00 odbędzie się premiera nowego utworu grupy Shanguy.

Nico Santos fot. mat. prasowe

Nico Santos — „Unforgettable”

Nico Santos przygotował niespodziankę dla fanów – rozszerzoną edycję debiutanckiego albumu „Strets of Gold”. Na krążek trafią trzy zupełnie nowe kawałki, w tym bardzo taneczny singiel „Unforgettable”. Zgodnie z tytułem, piosenkę trudno wyrzucić z głowy!

Jak mówi sam artysta, „Unforgettable” opowiada o niezapomnianym wieczorze z osobą, której prawdopodobnie już nigdy więcej nie zobaczymy. „Najważniejsze, by zachować w pamięci tę wyjątkową noc. Za każdym razem, gdy usłyszysz tę piosenkę, powrócisz myślami do chwil spędzonych z tą wyjątkową osobą: »Weź fragment melodii, by móc zachować to wspomnienie. Kiedy piosenka zacznie grać, mam nadzieję, że przywoła cię do mnie«” – wyjaśnia artysta.

Nico Santos napisał utwór wspólnie z przyjacielem i wieloletnim współpracownikiem, Neilem Ormandym (James Arthur, Eric Prydz, Welshly Arms) w Los Angeles. Wokalista po raz pierwszy współprodukował własną piosenkę: „Pierwotnie kawałek miał trafić na podstawową wersję albumu, ale nie zdążyliśmy go skończyć. Brzmienie utworu zupełnie różni się od tego z pierwszej wersji. Bardzo zależało mi, by „Unforgettable” jednak trafiło na album. Ponieważ ostatnio spędziłem bardzo dużo czasu w studiu, udało mi się nagrać jeszcze kilka innych piosenek, które pokazują mnie z nieco innej strony.

Shanguy — „Toukasse”

Rewolucja w niezwykle popularnym w Polsce trio Shanguy – zespół powraca z nowym singlem „Toukassé” oraz z nową wokalistką – Shady.

Shady to niezwykle utalentowana wokalistka o francusko-włoskich korzeniach. „Toukassé” to połączenie francuskich słów „tout” – „każdy” i „cassé” – „złamany”, „zepsuty”. To abstrakcyjne hasło zostało znakomicie oddane na okładce singla.

Nawiązując do pierwszego wielkiego hitu Shanguya – „La Louze” – „Toukassé” to opowieść o smutnym zakończeniu związku. W natłoku myśli, ran i żalu dochodzisz do momentu, w którym masz ochotę rzucać przedmiotami i musisz wykrzyczeć, wyśpiewać, wytańczyć swoje cierpienie.

Debiutancki singiel Shanguya, „La Louze”, uzyskał w Polsce status platyny. Pojawił się także na szczycie airplaya radiowego. Utwór radził sobie świetnie również w innych krajach, trafiając m.in. do Top 40 Shazam Global i odnosząc sukcesy na listach przebojów między innymi we Francji, Rosji czy we Włoszech. Drugi oficjalny singiel zespołu, „King of the Jungle”, również zanotował wielki sukces – 50 mln wyświetleń na YouTube i ponad 20 mln streamów.

Shanguy fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń