Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wspólnie przeciw alienacji [PODCAST]

25.04.2019 12:35

Słońce wstało, słońce zajdzie… A w dzisiejszej kartce z kalendarza – Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Z tej okazji – o relacjach w jednej z najbardziej znanych polskich rodzin – rozmawialiśmy z Grażyną Wolszczak czyli serialową Basią z „Na Wspólnej”.

Wspólnie przeciw alienacji [PODCAST] fot. Radio ZET

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej dotyczy sytuacji, gdy jedno z rodziców lub obydwoje nie wiedzą, co dzieje się u ich dzieci. Przyczyną może być rozwód, separacja, ale też.. wycofanie spowodowane depresją czy pracoholizmem. Z Matką-Polką z „Na Wspólnej” rozmawialiśmy o rodzinnych tajemnicach, od - emigracji córki serialowej Basi, z którą nawet widzowie nie mają kontaktu - po nagłe zniknięcie psa Korka.

POSŁUCHAJ ROZMOWY ROMUALDA KŁOSOWSKIEGO Z GRAŻYNĄ WOLSZCZAK
- - : - - / - - : - -

Dla wielu to jedno z tych... "niezrozumiałych świąt". Inaczej twierdzi Parental Alienation Awareness Organization (PAAO) z Kanady, które od kilkunastu lat przypomina o tym święcie. Parental Alienation Awareness Day obchodzony jest od 2005 roku, corocznie 25 kwietnia. Święto przypada w rocznicę pierwszej sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych (25 kwietnia 1945 roku). Organizacja PAAO co roku organizuje różne akcje społeczne z, sympozjami, demonstracjami czy ze zbiórką podpisów pod petycjami, kierowanymi do władz krajowych oraz instytucji międzynarodowych, które mają zapobiec wyalienowaniu rodzica w wychowaniu dzieci.

Oceń