Tyszka: Platforma robiła to samo - dawała pieniądze zaprzyjaźnionym fundacjom

17.09.2017 08:28

- PiS powtarzał, że wystarczy nie kraść, ale przekroczył Rubikon. Polityka nie powinna być finansowana z kieszeni podatnika. Platforma robiła to samo - dawała pieniądze zaprzyjaźnionym fundacjom - mówił w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu. Politycy dyskutowali na temat kampanii billboardowej o sądach. Andrzej Dera zdradził, kiedy prezydent przedstawi projekty ustaw o SN i KRS. 

Tyszka: Platforma robiła to samo - dawała pieniądze zaprzyjaźnionym fundacjom fot. Radio ZET

Gośćmi Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego w programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS), Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Stanisław Tyszka (Kukiz'15) oraz Marek Sawicki (PSL).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

- Kampania billboardowa dotycząca reformy sądów nie ma charakteru kampanii promocyjnej a służy tylko oczernianiu władz sądowniczej - mówił w programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' Marek Sawicki z PSL. Dodał, że kampania została zrobiona tylko po to, aby pokazać prezydentowi, że nie ma pola manewru i się pomylił wetując ustawy.

Jarosław Sellin z PiS stwierdził, że reforma nie jest reformą partyjną tylko rządową, odpowiedzialność za nią wziął Andrzej Duda.

Prezydencki minister Andrzej Dera w ''Śniadaniu w Radiu ZET'' potwierdził, że 25. września to najbardziej prawdopodobny termin przedstawienia projektów ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości.

Jak precyzował Dera, niektóre rozwiązania były przygotowane wariantowo i konsultacje z klubami parlamentarnymi służyły temu, by je dopracować.

- Teraz jest ten czas kiedy należy wybrać takie rozwiązania czy inne, a w poniedziałek 25. września prezydent ogłosi co znalazło się w jego projekcie już konkretnie - mówił Andrzej Dera w Śniadaniu w Radiu ZET. Minister dodał, że przed przedstawieniem swojego projektu, prezydent nie przewiduje konsultacji ze środowiskiem sędziowskim.

Jak ujawniła Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO, w czasie konsultacji z klubami Andrzej Duda zastrzegł, że jeśli większość parlamentarna "będzie majstrowała" przy tych ustawach to jest gotowy po raz kolejny użyć weta.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

RadioZET.pl/DG

Oceń