Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dworczyk: Idea KOD była jasna od początku

28.05.2017 08:41

- Idea KOD była jasna od początku. Niechęć, wręcz nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. Kijowski okazał się drobnym geszefciarzem - mówił w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET''  Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej. - Teraz to KOD będzie prosił partie o poparcie, a nie odwrotnie - dodał nowy rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Goście Łukasza Konarskiego dyskutowali o zmianach we władzach Komitetu Obrony Demokracji, sprawie śmierci Igora Stachowiaka oraz sejmowej debacie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Antoniego Macierewicza.

Dworczyk: Idea KOD była jasna od początku fot. Radio ZET

Gośćmi dzisiejszego wydania ,,Śniadania w Radiu ZET'' byli: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Michał Dworczyk (PiS), Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta), Marek Sawicki (PSL), Adam Szłapka (Nowoczesna) oraz Robert Tyszkiewicz (PO).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Zmiany na najwyższych szczeblach Komitetu Obrony Demokracji. Skompromitowanego aferą ''fakturową'' Mateusza Kijowskiego zastąpił były działacz antykomunistyczny Krzysztof Łoziński. Robert Tyszkiewicz w trakcie programu ,,Śniadanie w Radiu ZET'' wyraził nadzieję, że ,,KOD obronił demokrację wewnętrzną''.

- KOD to setki tysięcy ludzi, którzy stają za wolnością i demokracją. Dziś, jak zawsze, PO wyciąga do nich rękę - powiedział poseł PO.

Adam Szłapka z Nowoczesnej przypomniał, że Komitet Obrony Demokracji ma wciąż do odegrania bardzo ważną rolę w opozycji. - Potrafi mobilizować ludzi. Mam nadzieję, że odrodzi się po problemach - dodał.

- Koledzy z Platformy i Nowoczesnej robię dobrą minę do złej gry, bo jednak potwierdziły się wszystkie najbardziej nieprzyjemne przewidywania, co do tego, w jaki sposób działał Mateusz Kijowski – skomentował Michał Dworczyk (PiS).

Zdaniem Krzysztofa Łapińskiego, nowego rzecznika prezydenta Andrzej Dudy, problem z wiarygodnością KOD-u nie skończył się wraz z wyborem nowych struktur ruchu. - Teraz zacznie się czas walki wewnętrznej - ocenił.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

 

Radio ZET/ Polsat News/ DG

Oceń