Dworczyk: Zjednoczona opozycja nie istnieje, państwo się kłócą

05.11.2017 08:42

- Rafał Trzaskowski - niezaskakujące, to był przewidywalny kandydat PO na prezydenta Warszawy. PiS chce, żeby warszawiacy mogli wybrać osobę kompetentną, która daje gwarancję, że patologie będą wyrugowane - mówił w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Michał Dworczyk, sekretarz stanu w MON. 

Gośćmi Joanny Komolki i Bartosza Kurka w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Michał Dworczyk (PiS), Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta), Jakub Stefaniak (PSL), Stanisław Tyszka (Kukiz'15) oraz Robert Tyszkiewicz (PO).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET 

2 listopada Grzegorz Schetyna zaprezentował na konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego jako kandydata Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Warszawy. - Trzaskowski jest świetnym kandydatem. Mam nadzieję, że przyciągnie nie tylko zjednoczoną opozycję. Trzeba szanować osoby, które są skuteczne w kampaniach wyborczych - mówił w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' Robert Tyszkiewicz (PO).

Wiceszef MON Michał Dworczyk zapowiedział, że PiS będzie chciał wkrótce zaprezentować kandydatów na prezydentów miast, w tym Warszawy. - Decyzja, kto będzie kandydatem PiS, jeszcze nie zapadła. Mamy potencjał, żeby zbudować drużynę, która będzie ich wspierać - powiedział. Dodał, że 'na ogłoszenie, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, ''nie będzie trzeba długo czekać''.

Joanna Scheuring-Wielgus przyznała, że ogłoszenie Trzaskowskiego było dla partii Ryszarda Petru "szokiem". - Ten szok rzeczywiście był, dlatego, że w momencie, kiedy się rozmawia (...) o tym, żeby zbudować coś razem, to nie robi się czegoś takiego, jak zrobił Grzegorz Schetyna. To jest brak szacunku do innych, nie tylko do Nowoczesnej - stwierdziła Scheuring-Wielgus.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

RadioZET.pl/DG

Oceń