Poseł Kukiz'15: Do ilu ataków musi dojść byśmy skończyli z festiwalem hipokryzji?

04.06.2017 08:19

- Za wcześnie by mówić o tym, czy w zamachu w Londynie ucierpieli Polacy - skomentował na gorąco w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej. Politycy rozmawiali na temat sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie oraz dołączenia Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Poseł Jakub Kulesza z Kukiz'15 pytał na naszej antenie, do ilu ataków musi dojść, by politycy skończyli z festiwalem hipokryzji.

Poseł Kukiz'15: Do ilu ataków musi dojść byśmy skończyli z festiwalem hipokryzji? fot. Radio ZET

Gośćmi dzisiejszego wydania ,,Śniadania w Radiu ZET'' byli: Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta), Bartosz Kownacki (PiS), Tomasz Cimoszewicz (PO), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Jakub Kulesza (Kukiz'15) oraz Jakub Stefaniak (PSL)

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Co najmniej sześć osób zginęło, a ok. 50 trafiło do szpitala w wyniku zamachu terrorystycznego, do którego doszło w sobotę w Londynie. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

- Potrzebna jest bardzo bliska współpraca miast i wymiana informacji o zagrożeniu terrorystycznym - skomentował Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

- Mam wrażenie, że policja brytyjska jeszcze nic nie wie, a PiS już wszystko wie - dodał Jakub Stefaniak (PSL).

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

W piątek Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wybrało w tajnym głosowaniu Polskę na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19. Polska była jedynym kandydatem z grupy państw Europy Wschodniej (EEG) ubiegającym się o to miejsce. Polska po raz ostatni należała do tego grona w latach 1996-1997.

- W Radzie Bezpieczeństwa ONZ Polska musi zająć się sprawą Ukrainy i problemem uchodźców z Bliskiego Wschodu - powiedział w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' Bartosz Kownacki.

- Nie zapadła jeszcze decyzja ws. polskiego ambasadora przy ONZ - dodał Krzysztof Łapiński.

 

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń