Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jakubiak: Macierewicz traktuje Kaczyńskiego jak kolegę, ale Dudę musi traktować jak przełożonego

19.11.2017 08:47

Gośćmi Joanny Komolki i Bartosza Kurka byli: Barbara Fedyszak-Radziejowska (doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy), Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości), Robert Tyszkiewicz (PO), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Marek Jakubiak (Kukiz'15) i Marek Sawicki (PSL).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na  profilu Śniadanie w Radiu ZET  

Zobacz poprzednie  wydania „Śniadania w Radiu ZET”

Czy Andrzej Duda zaprosi do komitetu obchodów stulecia niepodległości organizatorów Marszu Niepodległości? - Nie ma jeszcze takiej decyzji - mówiła Barbara Fedyszak-Radziejowska z kancelarii prezydenta.

Przeszkodą są hasła, które 11 listopada pojawiały się w trakcie pochodu w Warszawie. Doradczyni Andrzeja Dudy nie ma wątpliwości, że organizatorzy marszu, który w tym roku zgromadził 60 tysięcy osób, mają poważny problem. Barbara Fedyszak-Radziejowska docenia jednocześnie szybkie zdystansowanie się premier Szydło do haseł niesionych na transparentach w czasie Marszu Niepodległości.

W Śniadaniu w Radiu ZET odniesiono się do konfliktu pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem. Prezydent na nagranej amatorsko wypowiedzi stwierdził, że szef MON stosuje "ubeckie metody". Zareagował tak na uniemożliwienie pracy generałowi Kraszewskiemu, któremu odebrano dostęp do tajnych dokumentów.

- Antoni Macierewicz jest wybitną postacią, która pięknie zapisała się na kartach polskiej historii i dobrze zarządza tym działem administracji rządowej, który został panu ministrowi powierzony - ocenił Michał Woś.

- Wyrwało się panu prezydentowi słowo prawdy i cała polska usłyszała - powiedział Robert Tyszkiewicz nawiązując do wypowiedzi Dudy o Macierewiczu. Jaki jest poziom konfliktu i jakie są prawdziwe relacje między prezydentem i ministrem obrony. To jest w sytuacji bezpieczeństwa Polski w chwili obecnej całkowicie nie do przyjęcia - dodał.

- Minister Macierewicz nie może pogodzić się z tym, że Andrzej Duda, młodszy kolega z partii jest prezydentem i w ogóle nie chce słuchać ministra. Pan minister Macierewicz zapomniał, że były po drodze wybory a miliony obywateli głosowało na prezydenta RP. Nie bierze tego nigdy pod uwagę(...). Musi pogodzić się z tym, że ma zwierzchnika nad sobą. Tak jak Jarosława Kaczyńskiego traktuje jak kolegę, to prezydenta musi traktować jak przełożonego - powiedział Marek Jakubiak.

Oceń