Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jarosław Sellin: Frasyniuk przyłączył się do barbarzyńców

11.06.2017 08:40

- Władysław Frasyniuk przyłączył się do barbarzyńców, którzy od jakiegoś czasu postanowili zakłócić miesięcznice smoleńskie - skomentował sobotnie zajścia podczas miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. - Zawsze związany był raczej z partiami postkomunistycznymi. Denerwują go ludzie, którzy chcieli z tym zerwać - dodał. Politycy rozmawiali na temat 86. miesięcznicy smoleńskiej, nowej ustawie abonamentowej oraz przejściu szefowej Kancelarii Prezydenta do PZU.

Jarosław Sellin: Frasyniuk przyłączył się do barbarzyńców fot. Radio ZET

Gośćmi dzisiejszego wydania ,,Śniadania w Radiu ZET'' byli: Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta), Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Marcin Kierwiński (PO), Marek Sawicki (PSL) oraz Jarosław Sellin (PiS).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Swoje przemówienie, na 86. miesięcznicy wygłosił Jarosław Kaczyński. Mówił o rosyjskich i polskich barbarzyńcach, których obnażyły ekshumacje ciał ofiar katastrofy w Smoleńsku. Tuż przed rozpoczęciem marszu policja usunęła z trasy grupę kontrmanifestantów, w tym Władysława Frasyniuka.

- Przyłączył się do barbarzyńców, którzy od jakiegoś czasu postanowili zakłócić miesięcznice, które ludzie odbywają i które mają wymiar modlitewny, za ofiary katastrofy smoleńskiej. Postanowił wzmagać tam emocje polityczne - skomentował Sellin.

Rzecznik Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska zaapelowała na antenie Radia ZET i Polsat News, aby Jarosław Kaczyński zakończył temat miesięcznic. - Miesięcznice smoleńskie nie są uroczystością religijną a manifestacją polityczną. Coraz bardziej dzielą Polaków - argumentowała.

Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził, że Władysława Frasyniuka nie powinno być na blokadzie zorganizowanej przez Obywateli RP. - Niepotrzebnie nakręca podziały - dodał były minister rolnictwa.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

W drugiej części programu goście Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego dyskutowali na temat obowiązkowego abonamentu RTV. Jak stwierdził wiceminister kultury Jarosław Sellin, media publiczne to dobro narodowe, które musi istnieć i być opłacane przez wszystkich w ramach abonamentu.

- Opłacanie mediów publicznych z budżetu - dotacją wprost - oznaczałoby, że politykom rządzącym, układającym ten budżet, dostarczamy dodatkowy instrument. To byłoby złamanie pewnej zasady, że świat polityki powinien być systemowo oddzielony od mediów publicznych. Choć wiemy, że faktycznie tak nie jest, ale systemowo powinien być oddzielony - powiedział Sellin. Jak dodał, media publiczne nie powinny nigdy zniknąć.

Marek Sawicki z PSL stwierdził, że obecnego prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego należy wysłać do ojca Rydzyka. - Gdyby Jacek Kurski poszedł choć na 3 miesiące do ojca Tadeusza Rydzyka, który, bez dotacji, pięknie rozwinął media - radio i telewizję. I radzi sobie. To z pewnością nie zadłużyłby w takim stopniu mediów publicznych - powiedział Sawicki.

 

RadioZET.pl/DG

Oceń