Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kownacki: Nominacje generalskie zostały wycofane, bo chcemy porozumienia z prezydentem

26.11.2017 08:40

- Chcemy porozumienia z prezydentem. Były pewne różnice ocen, prezydent potrzebował dodatkowych informacji - powiedział w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' wiceszef MON Bartosz Kownacki. - Pewnie niektóre z tych nazwisk się powtórzą. Mam nadzieję, że po rozmowie z prezydentem będzie to tak skonstruowane, by nie budziły one żadnych wątpliwości - dodał.

Kownacki: Nominacje generalskie zostały wycofane, bo chcemy porozumienia z prezydentem fot. Radio ZET

Gośćmi Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Bartosz Kownacki (PiS), Krzysztof Łapiński (PO), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Sławomir Neumann (PO), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) oraz Marek Sawicki (PSL).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET 

- Prezydent jest zaskoczony decyzją ministra obrony narodowej o wycofaniu wniosków o nominacje generalskie - powiedział na antenie Radia ZET rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

- Andrzej Duda nigdy nie kwestionował zasadności nadania stopnia generalskiego. To, co było kontrowersyjne, czy jest linią, gdzie są różne zdania między BBN a ministrem obrony narodowej, to jest kwestia systemu kierowania i dowodzenia armią - argumentował w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Łapiński.

- To nie jest kwestia osobista blokowania tych generałów - podkreślił rzecznik. Dodał, że prezydent dowiedział się o decyzji Antoniego Macierewicza z komunikatu.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

RadioZET.pl/DG 

Oceń