Lubnauer: Ani przez 8 lat rządów PO, ani przez ostatnie 2 zdrowie nie było priorytetem

15.10.2017 08:34

- Minister Radziwiłł powinien przestać być ministrem. PiS nie ma żadnego pomysłu na reformę służby zdrowia. Sieć szpitali spowoduje, że będzie jeszcze mniejszy dostęp do lekarza. Ani przez 8 lat rządów PO, ani przez ostatnie 2 zdrowie nie było priorytetem - mówiła w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesna. Politycy dyskutowali na temat protestu lekarzy rezydentów oraz rekordowym poparciu dla PiS w sondażu CBOS. 

Gośćmi Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego w programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Michał Dworczyk (PiS), Marek Jakubiak (Kukiz'15), Marcin Kierwiński (PO), Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta) oraz Marek Sawicki (PSL).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

- Jeżeli nie byłoby porozumienia i obie strony potrzebowałyby mediacji prezydenta to będziemy się w to angażować - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta w Śniadaniu w Radiu ZET.
Paweł Mucha zapewniał, że Andrzej Duda monitoruje sytuację związaną z protestem lekarzy. Podkreślał, że w piątkowym wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia - w szpitalu, w którym głodują rezydenci - brał udział przedstawiciel prezydenta.
- Apelujemy o porozumienie, apelujemy o to, żeby toczyły się rozmowy merytoryczne i zwracamy uwagę na to, że to nie jest sytuacja odnosząca się tylko do rezydentów, tylko całej służby zdrowia - mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta w Śniadaniu w Radiu ZET.

Nie będzie likwidacji NFZ

- W tej kadencji najprawdopodobniej nie dojdzie do likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedział w Śniadaniu w Radiu ZET Michał Dworczyk z PiS. 
Wiceminister obrony przekonywał, że problemy w służbie zdrowia są konsekwencją wielu lat zaniedbań i nie da się z roku na rok zmienić tej sytuacji. - Mówimy, że wydatki na służbę zdrowia powinny wzrosnąć do 6 proc. PKB, natomiast wspólnie musimy znaleźć drogę dojścia do tego - mówił polityk PiS w Śniadaniu w Radiu ZET.

Wybory samorządowe

- Jeśli ordynacja wyborcza zmieni się na taką, która będzie promować "dużych" to bardzo poważnie musimy mówić o koalicji. Nazywam ją koalicją rozsądku, a nie miłości  - powiedziała w Śniadaniu w Radiu ZET Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.
Według niej obóz powinien być szerszy, obejmować nie tylko Nowoczesną i PO, ale też ruchy miejskie, środowiska społeczne i być może PSL.
- Polacy nie darują nam tego, jeśli oddamy samorządy w ręce Prawa i Sprawiedliwości - mówiła posłanka Nowoczesnej w Śniadaniu w Radiu ZET.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

RadioZET.pl/DG

Oceń