Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rzecznik prezydenta: Komisja Amber Gold udowodniła, państwo wtedy nie działało

25.06.2017 08:32

- Wezwanie Michała Tuska było po to, by usprawiedliwić wezwanie Donalda Tuska. W tej chwili rząd jest rządem ustawek - przed TK, przed komisjami śledczymi - powiedział w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Borys Budka, poseł PO. - Jedno już komisja Amber Gold udowodniła: państwo wtedy nie działało - odpowiedział Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta. Politycy dyskutowali na temat szczytu UE z udział nowego prezydenta Francji, przesłuchania Michała Tuska oraz referendum szkolnego. 

Rzecznik prezydenta: Komisja Amber Gold udowodniła, państwo wtedy nie działało fot. Radio ZET

Gośćmi Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego w programie ,, Śniadanie w Radiu ZET'' byl: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Borys Budka (PO), Marek Jakubiak (Kukiz'15), Bartosz Kownacki (PiS), Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta) oraz Piotr Zgorzelski (PSL). 

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Politycy skomentowali relacje Polski z Francją oraz krajami Grupy Wyszechradzkiej. 

- Polski rząd nie ma w tej chwili żadnego mocnego sojusznika. Europa opiera się na określonych wartościach. PiS te wartości przekreśla każdego dnia - powiedział Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości zdradził, że w trakcie rozmów z kolegami z Grupy V4 słyszy o ''zrujnowaniu relacji Polski z państwami Grupy Wyszehradzkiej za koalicji PO-PSL, kiedy ta zagłosowała inaczej w sprawie uchodźców niż inne kraje Grupy Wyszehradzkiej''.

- PiS ma wyjątkowy talent do psucia stosunków dyplomatycznych ze wszystkimi, z kim tylko można - stwierdził Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.  

- Pouczanie Polaków akurat ze strony Francuzów jest nie na miejscu - dodał Marek Jakubiak z Kukiz'15.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

- Uważam, że chłopak dał radę! - mówił Marek Jakubiak o przesłuchaniu Michała Tuska przed komisją Amber Gold.

W Śniadaniu w Radiu ZET poseł Kukiz' 15 komentował dotychczasowe ustalenia sejmowej komisji śledczej. - Mnie przeraża nie tyle ten młody człowiek, co amnezja wszystkich urzędników po drodze, którzy podczas przesłuchań w komisji wyraźnie powiedzieli, że brali udział w teoretycznym państwie, sami to państwo budowali i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej polityczną odpowiedzialnością za aferę Amber Gold obarcza rząd Platformy Obywatelskiej. - Trzeba jednak zauważyć, że komisja zaczęła działać w takim celu, aby postawić przed pręgierzem Donalda Tuska, a nie szukać rozwiązań, które zabezpieczą Polaków przed powielaniem takich sytuacji - mówiła posłanka Nowoczesnej.

Wiceminister obrony Bartosz Kownacki (PiS) powiedział, że Michał Tusk pracował w OLT Express, dlatego że był synem Donalda Tuska. - Sytuacja, w której syn premiera pracował w instytucji, która była lipą, o czym wiedział, dawało pewien parasol ochronny tej instytucji. Przez co nie działały służby specjalne, przez co nie działała Komisja Nadzoru Finansowego, przez co można było ten złodziejski proceder uprawiać - podkreślił.

RadioZET.pl/Polsat News/DG

Oceń