Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rzymkowski: Jeszcze jedna taka konwencja PO i mój ruch będzie drugi w Polsce

02.07.2017 08:22

- Nie da się wygrać wyborów samą retoryką antyPiS. Polakom trzeba coś zaproponować. Przed czasami PiS też nie było idealnie i dlatego PiS wygrało wybory - powiedziała w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu Nowoczesnej. - Nie bawiła mnie atmosfera stypy na kongresie PO - dodał Adam Bielan, senator PiS. Politycy dyskutowali na temat wczorajszych konwencji PiS i PO oraz o zbliżającej się wizycie Donalda Trumpa. 

Rzymkowski: Jeszcze jedna taka konwencja PO i mój ruch będzie drugi w Polsce fot. Radio ZET

Gośćmi dzisiejszego wydania Śniadania w Radiu ZET byli: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Adam Bielan (PiS), Bartosz Arłukowicz (PO), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Wczoraj w Przysusze odbył się kongres PiS i Zjednoczonej Prawicy. Wbrew plotkom nie doszło do żadnych ruchów kadrowych oraz rekonstrukcji rządu. Swoje przemówienia wygłosili Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.

- Przysucha, celowo wybraliśmy to miejsce na naszą konwencję programową. Stawiamy na rozwój zrównoważony całej Polski - powiedział w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' Adam Bielan. Odniósł się również do kwestii braku wystąpienia premier Szydło. - Wczoraj był to kongres partyjny, dlatego Beata Szydło nie miała wystąpienia, ale premier ma mocną pozycję - dodał. 

Jarosław Kaczyński przez blisko godzinę podsumowywał to co już zrobiono. Mateusz Morawiecki długo mówił o sukcesach ekonomicznych rządu PiS. Zdradził też plany na kolejne projekty gospodarcze. 

- Miałem wrażenie, że był to wiec Bieruta (o kongresie PiS w Przysusze), ale kluczowe zdanie o zmianie sposobu liczenia głosów. Nie jest wam wstyd za Kurskiego w telewizji? Nie jest wam wstyd za Jasińskiego w Orlenie? - dopytywał Bartosz Arłukowicz z PO.

- Mieliśmy przypisanie sobie wszystkich sukcesów ostatnich 25 lat. Równocześnie PiS nie powiedział, jak rozwiążą rzeczywiste problemy Polaków, np. służbę zdrowia, która zamiast się poprawiać - pogarsza się - powiedziała Katarzyna Lubnauer. 

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

Politycy dyskutowali o tematach, jakie powinny zostać poruszone podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

Zdaniem Andrzeja Dery z Kancelarii Prezydenta, podczas spotkań Donalda Trumpa z polskimi politykami, będzie mowa m.in o bezpieczeństwie, gospodarce i rozwoju.

- Przyjazd prezydenta USA Donalda Trumpa na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy to sukces - dodał Andrzej Dera.

Z kolei Tomasz Rzymkowski z Kukiz15 uważa, że podczas rozmów powinny zostać poruszone sprawy ratyfikacji przez amerykański Senat umowy o podwójnym opodatkowaniu, kwestia emerytur dla amerykańskiej Polonii i wiz dla polskich obywateli.

Natomiast Bartosz Arłukowicz z PO zwrócił uwagę, że przyjmując prezydenta Trumpa musimy pamiętać, że nasze serce jest w Unii Europejskiej. - Nie możemy dać się wmanewrować w politykę, która osłabiałaby Unie Europejską - dodał Arłukowicz.

 

RadioZET.pl/Polsat News/DG

Oceń