Sawicki: Jarosław Kaczyński ma trzy władze - stanowisko premiera jest mu niepotrzebne

29.10.2017 08:36

- Pani premier wrzuca rekonstrukcję rządu, która będzie miała charakter pozorny (...) Jarosław Kaczyński ma trzy władze. Stanowisko premiera jest mu niepotrzebne  – powiedział w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Marek Sawicki, poseł PSL. Politycy rozmawiali na temat zbliżającej się rekonstrukcji rządu, prezydenckich projektów reformy sądownictwa oraz wyborów samorządowych. 

Gośćmi Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS), Joanna Mucha (PO), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) oraz Marek Sawicki (PSL). 

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Na początku programu ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Jarosław Sellin skomentował propozycję premier Beaty Szydło, aby przenieść pomnik Jana Pawła II z Francji do Polski. Rady Stanu we Francji podtrzymała wyrok nakazujący usunięcie krzyża z pomnika papieża.

- To jest na razie taka deklaracja, że chcemy to zrobić, ponieważ widzimy pogłębiającą się chorobę dużej części zachodniej Europy, w tym przypadku Francji, polegającą na pogłębiającej się chrystofobii - powiedział Sellin.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń