Scheuring-Wielgus: Platforma nigdy nie była wiarygodna, nie spełniała obietnic

14.05.2017 07:32

- Platforma Obywatelska nigdy nie była dla mnie wiarygodna. Nowoczesna nigdy zdania nie zmieniła. Jako jedyni mamy program. Nowoczesna popełniła tylko błędy PR-owe i marketingowe - powiedziała w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej. Goście Beaty Lubeckiej i Łukasza Konarskiego dyskutowali na temat programowego chaosu PO oraz zamieszkach w trakcie miesięcznicy smoleńskiej.

Scheuring-Wielgus: Platforma nigdy nie była wiarygodna, nie spełniała obietnic fot. Radio ZET

Gośćmi dzisiejszego wydania ,,Śniadania w Radiu ZET'' byli: Małgorzata Sadurska (Kancelaria Prezydenta), Bartosz Kownacki (PiS), Sławomir Neumann (PO), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Marek Jakubiak (Kukiz'15) oraz Jarosław Kalinowski (PSL).

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na profilu Śniadanie w Radiu ZET

Chaos w Platformie Obywatelskiej. Tak zgodnie twierdzą przedstawiciele pozostałych partii opozycyjnych, PiS oraz obserwatorzy polskiej sceny politycznej. Grzegorz Schetyna znienacka zmienia zdanie i popiera politykę nie przyjmowania uchodźców z Syrii. Jest przeciwny podwyższeniu wieku emerytalnego, mimo że to jego partia za czasów rządów Donalda Tuska przy sprzeciwie społeczeństwa wprowadzała nowe przepisy systemu emerytalnego. Deklaruje zachowanie programu 500+.

Sławomir Neumann w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' przekonywał, że jego ugrupowanie taki obraz sprawy prezentowało od zawsze: my nie zmieniliśmy przekazu ws. 500 plus. Ten program jest i będzie. Nie chcemy przyjmować nielegalnych imigrantów.

Zdaniem przedstawiciela partii rządzącej zamieszanie wokół PO świadczy o jej totalnym braku programu wyborczego.

Małgorzata Sadurska z Kancalarii Prezydenta odniosła się do kwestii debat proponowanych przez Platformę. - Jak można nawoływać do debat i co chwilę zmieniać zdanie ws. ważnych spraw?! - dopytywała. Dodała, że ''Polska nie jest atrakcyjnym krajem dla potencjalnego uchodźcy'' i to również dzięki temu nie pojawili się w naszym kraju.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

''Białe róże'' stały się symbolem i słowem kluczem 85. miesięcznicy smoleńskiej, która odbyła się w minioną środę przed Pałacem Prezydenckim. Obchody próbowali zakłócić kontrmanifestanci z ugrupowania ''Obywatele RP''. Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia odniósł się do trzymanych w ich rękach białych róż. Według prezesa PiS stały się one symbolem nienawiści i głupoty. W trakcie zgromadzenia doszło także do nieprzyjemnych incydentów. Uderzony w twarz został Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL.

- Nikt nie ma prawa przychodzić na uroczystość żeby prowokować i bić w twarz - podkreślił Bartosz Kownacki (PiS).

Według Sławomira Neumanna głównym prowokatorem są politycy Prawa i Sprawiedliwości. - Przez ostatnie 5 lat rządów PO, miesięcznice odbywały się bez problemów - zauważył.

Słowa polityka PO poprał Jarosław Kalinowski z PSL: Mistrzem we wzbudzaniu emocji jest Jarosław Kaczyński

 

RadioZET/ DG

Oceń