Słuchaj
Tomasz Kasprzyk, Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Piróg o StereoTYPach w wychowaniu.

29.05.2019 23:24

Często słyszymy, że chłopiec powinien być twardzielem, a dziewczynce nie wypada wspinać się po drzewach. Czy faktycznie? Często niepotrzebnie piętnujemy pasje dzieci bo przecież „to nie wypada”. Jakie role stereotypowo przypisujemy dzieciom?- sprawdzamy z naszymi Gośćmi Michałem Pirogiem i psycholog Martą Żysko- Pałubą.

Michał Piróg o StereoTYPach w wychowaniu. fot. Radio ZET

„Mam świetnych rodziców, którzy zawsze mówili mi że powinienem robić to, co kocham”- Michał Piróg  opowiedział o wychowaniu i drodze, jaką sam wybrał „czasami żałuję, że gdy byłem mały rodzice nie docisnęli mnie do nauczenia się takich czynności typowo przypisywanych chłopcom- to bardzo by mi się przydało w dorosłym życiu”.  Wraz  z psycholog Martą Żysko – Pałubą rozmawialiśmy o krzywdzących mechanizmach,  w które często nieświadomie wpychamy nasze dzieci. Jak pozbyć się stereotypowych schematów w wychowywaniu dzieci?- o tym  w programie StereoTYP w Radiu ZET.

StereoTYPy w wychowywaniu dzieci
- - : - - / - - : - -

Telefonicznie była z nami również Magda Steczkowska- mama trzech córek. Nie tylko opowiedziała nam o sposobach w jaki wychowuje swoje dzieci, ale też postanowiła zrobić bardzo miłą, urodzinową niespodziankę Michałowi Pirogowi…

Niespodzianka Magdy Steczkowskiej
- - : - - / - - : - -

StereoTYPu możecie słuchać w każdą środę o 21:00.

Oceń