Dzień Liczby Pi. 7-letnia Natalka wyrecytował z pamięci 284 cyfr [PODCAST]

14.03.2019 16:32

Na Politechnice Krakowskiej świętowano dziś Światowy Dzień Liczby Pi. Niestety w Krakowie nie udało się pobić rekordu Guinnessa w rozwinięciu liczby Pi. Najlepszy zawodnik wyrecytował z pamięci 284 cyfr, ale to niestety za mało by pobić wyśrubowany rekord, który jest dziesięciokrotnie większy. Mimo nieudanej próby zwycięzcą może się czuć 7-letnia Natalka.

Dzień Liczby Pi. 7-letnia Natalka wyrecytował z pamięci 284 cyfr [PODCAST] fot. Pixabay
Dzień Liczby Pi. 7-letnia Natalka wyrecytował z pamięci 284 cyfr POSŁUCHAJ
- - : - - / - - : - -

Rekord Guinnessa próbowano pobić także w Katowicach. Na boisku jednej ze szkół podstawowych zebrało się około 900 osób — uczniowie i nauczyciele ustawili się z cyframi w dłoniach, które są rozwinięciem liczby Pi.

Dzień Liczy Pi świętowano też w Gdańsku. Na tory wyjechał matematyczny tramwaj. Kto do niego wchodził, musiał liczyć się z tym, że poczuje się trochę jak na maturze. Nie trzeba było kasować biletów, ale w zamian za przejazd należało rozwiązać zadanie matematyczne.

Zabytkowy tramwaj N z napisem „Matematyka” zamiast numeru linii, o 10:00 wyruszył z pętli Strzyża. Zrobił dwa kursy przez Jelitkowo i Siedlce. Po wejściu każdy pasażer dostał od kontrolera kartkę z zadaniem matematycznym. Przy wyjściu z tramwaju wypełnioną kartkę trzeba było oddać do kontroli.

Oceń