Teraz gramy

Hulajnoga elektryczna przyprawia policję o ból głowy. Sprawdź, jak z nich korzystać, aby nie dostać mandatu

27.02.2019 15:59

Ani to rower, ani motocykl, a jednak środek transportu i to coraz bardziej popularny w większych miastach. Hulajnoga elektryczna, bo o niej mowa - przyprawia funkcjonariuszy o niezły ból głowy. 

Hulajnoga elektryczna przyprawia policję o ból głowy. Sprawdź, jak z nich korzystać, aby nie dostać mandatu fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EASTNEWS

Korzystanie z hulajnóg elektrycznych wymaga doprecyzowania — przyznają nieoficjalnie policjanci w rozmowie z naszym reporterem Michałem Dzienyńskim. Wraz z przyjściem cieplejszych dni, co raz więcej osób decyduje się na przemieszczanie przy ich pomocy. A co za tym idzie? To, że jak grzyby po deszczu powstaje coraz więcej firm oferujących wypożyczenie hulajnóg wprost z chodnika.

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg, by nie dostać mandatu? W popołudniowej audycji Uważam ZET z odpowiedzią na to pytanie przyszedł nasz reporter Michał Dzienyński. Dokładnie sprawdził, na co można sobie pozwolić, a na co nie koniecznie podczas korzystania z coraz bardziej popularnego środku transportu.

Michał Dzienyński o elektrycznych hulajnogach. Posłuchaj jak z nich korzystać, aby nie dostać mandatu
- - : - - / - - : - -

Dodajmy jeszcze, że za wjazd hulajnogą, czy rolkami na ścieżkę rowerową grozi manat w wysokości 100 złotych. Natomiast w przypadku, kiedy taka hulajnoga elektryczna zderzy się z pieszym na chodniku to tak, jakby pieszy zderzył się z pieszym...

Uważam ZET!

Jaka jest najlepsza rzecz, która może Ci się przydarzyć po południu? Leżakowanie! A jak jesteś dorosły - to radosny powrót do domu z solidną porcją Siły Muzyki.

Nie szukaj już innego towarzysza podróży! Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie codziennie w Radiu ZET. Słyszymy się od 14:00!

Ewelina Pacyna i Damian Michałowski

Oceń