Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Im szczęśliwsza kura tym smaczniejsze jajo? Sprawdziliśmy to! [PODCAST]

17.04.2019 16:04

Jak Polska długa i szeroka w sklepach, na targowiskach, wszędzie przed Wielkanocną widać jak reklamują produkt pierwszej potrzeby, czyli jaja od szczęśliwych kur. Nasz ciekawy świata, fauny i flory, nieustraszony reporter Michał Dzienyński wybrał się na poszukiwania szczęśliwej kury, która znosi jaja pełne szczęścia.

Im szczęśliwsza kura tym smaczniejsze jajo? Sprawdziliśmy to! [PODCAST] fot. Pixabay

Wśród powszechnego radosnego gdakania Michał znalazł całe stada szczęśliwych kur na Mazowszu w podwarszawskim Sulejówku. Szczęśliwa musi mieć koguta, a najlepiej jak żyje w stadzie. Jeśli na jednego koguta przypada kilka kur to obie strony są wtedy szczęśliwe — opowiadają miłośnicy kur — pan Mariusz i pani Katarzyna. Wyobraźcie sobie, że kury niosą się najlepiej na wiosnę. Być może mają świadomość powagi zbliżających się świąt, a na Wielkanoc potrzeba jaj i jaj... Dobra kura — nioska jest w stanie znieść do 200 jaj rocznie.

Michał nawet głaskał kurę, taką rasy kochinka, podobno strasznie milusińska. Wciąż jednak nie wie, czy kury głaszcze się pod dziobem, po grzebieniu, po skrzydłach czy pod uszkiem...

Im szczęśliwsza kura tym smaczniejsze jajo? Sprawdziliśmy to!
- - : - - / - - : - -

Uważam ZET!

Jaka jest najlepsza rzecz, która może Ci się przydarzyć po południu? Leżakowanie! A jak jesteś dorosły - to radosny powrót do domu z solidną porcją Siły Muzyki.

Nie szukaj już innego towarzysza podróży! Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie codziennie w Radiu ZET. Słyszymy się od 14:00!

Ewelina Pacyna i Damian Michałowski

Oceń