Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak zaspokoić każdą dziewczynę? Mistrz Świata Barmanów radzi i zdradza ciekawe przepisy na pyszne koktajle [WIDEO]

07.02.2018 12:08
xxx zet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Barmana gościem popołudniowej audycji Kamili Terpiał i Romana Osicy był Marek Posłuszny — Mistrz Świata największej organizacji barmańskiej International Bartenders Association. Na antenie Radia ZET opowiedział o tym, jak zaspokoić kobiece pragnienia, a także zdradził kilka fajnych i prostych przepisów na zdrowe koktajle.  

Marek Posłuszny w trakcie rozmowy z Kamilą i Romkiem zdradził bardzo ciekawy patent na to, jak otworzyć wino bez korkociągu. Sposób jest bardzo skuteczny i nie wymaga dużego wysiłku, ale do jego realizacji potrzebna jest dziewczyna z...

Posłuszny swoją przygodę z butelkami zaczynał w technikum hotelarstwa w Bielsku. Wtedy, jako młody chłopak zaglądał do Karczmy Rogatej w Bielsku. — Tam zobaczyłem, jak dwie barmanki żonglują butelkami i mnie to oczarowało — mówi Posłuszny.

Jak możemy przeczytać na portalu fakt24.pl, Marek trenował i ćwiczył 3-godziny dziennie na boisku szkolnym, aż szef karczmy zaprosił go do udziału w pokazie. Był początkujący, ale zachwycił jurorów Niezależnej Ligii Flair. Potem po szkole założył duet z Tomkiem Małkiem i przeniósł się do Warszawy. Skończył studia i jest magistrem stosunków międzynarodowych.

Marek Posłuszny jest jednym z najlepszych barmanów flair na świecie. Oryginalne ewolucje i dynamiczne rutyny stały się jego znakiem rozpoznawczym. W okresie swojej kariery zawodowej wielokrotnie stawał na podium najważniejszych zawodów organizowanych w kraju i za granicą. Jednak pasmo jego największych sukcesów przyszło wraz z rokiem 2011, w którym zdobył aż dwa tytuły mistrza świata w stylu „flair”.  Pierwszy podczas kongresu IBA „World Cocktail Championship” w Warszawie, drugi natomiast niespełna kilka dni później na zawodach „Bacardi World Flair Championship 2011” w Monako.

Zobaczcie sami, jak Mistrz Świata Barmanów robi show podczas finału OlyBet Flair Mania 2017:

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

Źródło: fakt24.pl/flairfactory.com

Oceń