Julia Wieniawa o swoim debiucie na dużym ekranie w nowym filmie Patryka Vegi "Kobiety Mafii"

16.02.2018 12:52

Aktorka głównie znana z serialu rodzinka.pl 22 lutego zadebiutuje na dużym ekranie w najnowszej produkcji Patryka Vegi "Kobiety Mafii". W Radiu ZET opowiedziała o swojej roli oraz o współpracy z Bogusławem Lindą - 20 letnia Julia w Kobietach Mafii gra jego córkę. Zobacz rozmowę z filmową córką bossa grupy Mokotowskiej.  

W "Popołudniu z Radiem ZET" nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania. Julia została namówiona przez redaktora Osice i na antenie Radia ZET zaśpiewała piosenkę Justina Timberlake'a "Say Something":

W „Kobietach mafii" – filmie opowiadającym o środowisku tzw. grupy mokotowskiej, przedstawionym z perspektywy kobiet – pojawią się m.in: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź i Katarzyna Warnke.

Obok pięknych aktorek wystąpią m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz prawdziwe ikony polskiego kina: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko czy Janusz Chabior.

Bela, była funkcjonariuszka policji, dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Oceń