Krowa, szczeniaczek czy maciora? Jak nazywamy wielkości butelek w różnych rejonach Polski [PODCAST]

13.03.2019 15:52

Nikt nie przypuszczał, że zakup pewnej butelki przez panią prezydent Gdańska wywoła ogólnonarodową dyskusję. A poszło nie o zawartość, ale objętość i nazwę. Pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz wyznała, że w sklepie dyskontowym kupiła butelkę krówkę. Jak się okazuje, różne pojemności w różnych rejonach Polski nazywa się inaczej.

Krowa, szczeniaczek czy maciora? Jak nazywamy wielkości butelek w różnych rejonach Polski [PODCAST] fot. Radio ZET
Czym jest ta krówka? Michał Dziennyński z odpowiedzią
- - : - - / - - : - -

Sprawę zakupu butelki, zwanej "krówką" skomentował prezydent Andrzej Duda, który wziął w obronę panią prezydent Gdańska. 

"Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie wolno Prezydentowi Miasta robić takich zakupów?” - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.
Prezydent chyba się nie zorientował, że zawstydził ministra Brudzińskiego, który również sprawę zakupów butelki komentował w sieci. Szef MSW napisał na Twitterze: "Może sprawdzę? Wpadnę do monopolowego z SOP, kupię pół litra i coś do popicia (raczej wodę niż Colę) i podrzucę zdjęcie #Newsweek. Oczywiście żartuję, po pierwsze w #WielkiPost nie piję, po drugie iść po flachę z ochroną, to jak wysłanie #BOR po pizzę. #Obciach i #POpelina".

Uważam ZET! 

Jaka jest najlepsza rzecz, która może Ci się przydarzyć po południu? Leżakowanie! A jak jesteś dorosły - to radosny powrót do domu z solidną porcją Siły Muzyki.

Nie szukaj już innego towarzysza podróży! Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie codziennie w Radiu ZET. Słyszymy się od 14:00!

Ewelina Pacyna i Damian Michałowski

Oceń