Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kuba Błaszczykowski w Radiu ZET: "Zapraszam do Częstochowy na charytatywny mecz z gwiazdami sportu i sceny"

18.12.2017 17:00

Pierwszym gościem poniedziałkowej audycji Justyny Dżbik i Romana Osicy był gość specjalny - filar reprezentacji Polski w piłkę nożną, Kuba Błaszczykowski. Piłkarz w rozmowie z Justyną odniósł się do „Świątecznego Grania z Kubą”, które odbędzie się już 29 grudnia w Częstochowie w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.

Kuba Błaszczykowski w Radiu ZET: "Zapraszam do Częstochowy na charytatywny mecz z gwiazdami sportu i sceny" fot. facebook.com/FundacjaLudzkiGest

Podczas tego specjalnego turnieju piłkarskiego, organizowanego przez Fundację Kuby Błaszczykowskiego „Ludzki Gest” u boku naszego reprezentanta zagrają m.in. Jerzy Brzęczek, Kamil Wilczek, Marcin Wasilewski czy Dariusza Dudka. Radio ZET ma przyjemność patronować temu wyjątkowemu przedsięwzięciu. 

Zadzwoniliśmy do naszego reprezentanta, który przedświąteczny okres spędza w Wolfsburgu, gdzie na co dzień reprezentuje barwy lokalnego VfL Wolfsburg.

Święta, czy nie święta, zawsze staramy się być w ruchu, aby nie zasiedzieć się przy stole. Jest czas na jedzenie, ale jest też na to, aby to całe jedzenie wypocić. Dlatego do tego wszystkiego dochodzi charytatywny mecz, który odbędzie się 29 grudnia w Częstochowie. Nie mogę się już doczekać i bardzo serdecznie wszystkich zapraszam - mówi Kuba w rozmowie z Justyną.

Błaszczykowski 1
- - : - - / - - : - -

Dodamy, że do wyżej wspomnianego grona, dołączyć mają także sportowcy uprawiający inne dyscypliny – Piotr Gacek, Artur Siódmiak, Paweł Zagumny, Grzegorz Proksa, a także artyści i dziennikarze – Paweł Małaszyński, Ireneusz Bieleninik, Łukasz Golec oraz Andrzej Twarowski.

Muszę szczerze powiedzieć, że nazwa Fundacji "Ludzki Gest" wywodzi się z piosenki. Chyba nawet z tytułu piosenki Libera. Bardzo mi się to spodobało i tak już zostało. Ja też kiedyś otrzymałem pomoc i staram się teraz powielać to zachowanie - kontynuuje nasz reprezentant

Błaszczykowski 2
- - : - - / - - : - -

Podczas wywiadu, nie mógł zostać pominięty temat zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. 

Moje życiowe doświadczenia dają mi jedną rzecz, to żeby nie planować za bardzo do przodu. Oczywiście osiągnęliśmy cel, jakim był awans na Mundial. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale wiem, że jako kadra mamy potencjał. Teraz mamy pół roku, aby solidnie się przygotować do tego, co czekać nas będzie w Rosji - komentuje piłkarz.

Błaszczykowski 3
- - : - - / - - : - -

Natomiast druga odsłona, to koncert uznanych artystów polskiej sceny hiphopowej. Zagrają m.in.: Eldo, O.S.T.R., KAEN, Kali. „Świąteczne Granie z Kubą” to idealna propozycja dla rodzin!

Całkowity dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom  poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.    

Organizator II edycji „Świątecznego Grania z Kubą” Dawid Błaszczykowski powiedział:

Celem naszej fundacji jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży poprzez wspierania ich rozwoju, pasji i talentów. Organizując takie wydarzenia jak „Świąteczne Granie z Kubą” zdobywamy dodatkowe fundusze, aby te cele jak najlepiej realizować. Możliwość pomocy dzieciom jest dla mojego brata  bardzo ważna.  Jak byliśmy młodzi babcia zawsze uczyła nas, że należy pomagać i bardzo się cieszymy, że mamy taką możliwość.

    

Oceń