Monika Sajkowska o Nagrodzie Polskiej Rady Biznesu [WIDEO]

19.12.2017 18:31

Gościem wtorkowej audycji "Popołudnie z Radiem ZET była Monika Sajkowska - laureatka zeszłorocznej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Pani Monika to idealny przykład na to, jak Nagroda Polskiej Rady Biznesu daje siłę. Kandydatów do tegorocznej nagrody można zgłaszać w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i Innowacje oraz Działalność Społeczna. Zgłoszenia są dostępne poprzez stronę internetową www.nagrodaprb.pl

Pani Monika w poprzedniej edycji otrzymała nagrodę w kategorii „Działalność społeczna”. Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę odbierając wyróżnienie powiedziała:

„Bardzo dziękuję Kapitule za docenienie działań fundacji (…). W fundacji już 26 lat idziemy drogą do lepszej ochrony dzieci przed przemocą (…). Wszystko to jest pracą zespołu fundacji, ponad 90 osób: psychologów, terapeutów, prawników, pedagogów, edukatorów… Bardzo serdecznie dzisiaj im dziękuję – to jest Wasza nagroda! (…)”

A na antenie Radia ZET, w programie Justyny Dżbik i Romana Osicy mówiła w pierwszym wejściu tak o tym, że to ważny rok dla jej fundacji, która została doceniona przez Polską Radę Biznesu. O ważnym dofinansowaniu przez Kulczyka i Kubę Błaszczykowskiego, oraz o tym, jak duża jest skala potrzeb. Bardzo duża fundacja jest w stanie odebrać tylko 20% wszystkich dzwoniących telefonów.

W kolejnym wejściu Pani Monika opowiedziała o programie "Dziecko w sieci". Z badań wynika, że aż 18% dzieci ma regularny kontakt z pornografią w internecie.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu, nazywana również „Biznesowym Oskarem”, jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Podobnie jak przed rokiem, do zgłaszania kandydatów do Nagrody PRB poproszono blisko 1000 osób ze świata biznesu, administracji, nauki, kultury i polityki. Nowością 7. edycji Nagrody PRB jest całkowicie elektroniczny sposób zgłaszania nominacji. Wystarczy wejść na stronę internetową www.nagrodprb.pl i odszukać zakładkę: ZGŁOŚ KANDYDATA, a następnie zarejestrować się i wypełnić elektroniczny formularz. Warunkiem koniecznym do przyjęcia zgłoszenia jest dołączenie do formularza skanu wypełnionego i podpisanego „Oświadczenia osoby nominowanej”. 

Więcej o nagrodzie przeczytasz w naszym poprzednim artykule.

Oceń