Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Muniek Staszczyk i Filip Łobodziński o produkcji Dylan.pl w Radiu ZET [WIDEO]

26.01.2018 12:01
xxx zet

Gośćmi czwartkowej audycji popołudniowego programu Kamili Terpiał i Romka Osicy byli Muniek Staszczyk i Filip Łobodziński. Panowie na antenie Radia ZET opowiedzieli o swoim projekcie dylan.pl. Pomysł na wspólne zaśpiewania Dylana po polsku mieli już wiele lat temu. 

Dwupłytowe wydawnictwo „dylan.pl” zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego. W projekcie gościnnie wystąpili: Tomasz Organek, Pablopavo, Muniek Staszczyk, Marysia Sadowska, Tadeusz Woźniak i Martyna Jakubowicz.
Najnowszy singiel zespołu dylan.pl to również brawurowy duet wokalny, tym razem z udziałem legendarnego lidera T. Love i ogromnego fana Dylana. Jak wspomina frontman dylan.pl Filip Łobodziński, pomysł na wspólne zaśpiewanie Dylana po polsku panowie mieli już wiele lat temu. Muniek już wtedy powiedział, że najchętniej zaśpiewałby po polsku „The Times They Are a-Changin’”. I tak się stało.
Zobaczcie, jak Muniek i Filip śpiewają na żywo utwór „Czasy nadchodzą nowe”:

Podczas audycji redaktorzy prowadzący „Popołudnie z Radiem ZET” ze swoimi gośćmi poruszyli kwestię stricto poetyckie. Największym hitem zeszłego roku został utwór „Despacito” — w związku z tym, Romek poprosił Filipa Łobodzińskiego, aby ten szybciutko przetłumaczył tekst piosenki. Po ekspresowej translacji redaktor Osica go wymelorecytował. Posłuchajcie:

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

Źródło: materiały prasowe

Oceń